• Akt Erekcyjny Sztandaru Szkoły Podstawowej im. J. Brzechwy

w Lucynowie

Wierni patriotycznym tradycjom naszej Ojczyzny, chcemy okazać się godni tego sztandaru, na którym widnieje Orzeł Biały.

Sztandar w kształcie kwadratu o wymiarach 80 x 80 cm, wykonany jest z jedwabnej tkaniny. Awers to flaga czerwona, na której tle umieszczono srebrny emblemat Orła – godła państwa III Rzeczypospolitej Polskiej. Dookoła niego znajduje się napis: „SERCA MYŚLI I CZYNY TOBIE OJCZYZNO”. Rewers sztandaru jest w kolorze granatowym. Zdobią go: książka, sowa i pióro przypominające o zgłębianiu wiedzy, wzrastaniu w mądrości, twórczej postawie wobec rzeczywistości. Wymienione symbole otacza napis: „SZKOŁA PODSTAWOWA im. Jana Brzechwy w LUCYNOWIE 2005”.

Sztandar został poświęcony dnia 17 czerwca 2005 r. w Dniu Święta Szkoły, w kościele pod wezwaniem Św. Antoniego w Lucynowie. Poświęcenia dokonał Ksiądz Prałat Witold Świeboda w obecności uczniów, rodziców, pracowników szkoły oraz zaproszonych gości. Rodzicami chrzestnymi sztandaru są:

Burmistrz Wyszkowa – pan Grzegorz Nowosielski,

Przedstawiciel Mazowieckiego Kuratorium Oświaty, Dyrektor Delegatury w Ostrołęce – pani Maria Ewa Skibniewska,

Krewna Jana Brzechwy – pani Aleksandra Lasota,

Przewodnicząca Rady Rodziców – pani Edyta Pietrzak,

Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego – Karolina Nowak,

Dyrektor Szkoły – pani Elżbieta Królikowska.

Sztandar został wręczony przez Burmistrza Wyszkowa pana Grzegorza Nowosielskiego dyrektorowi szkoły pani Elżbiecie Królikowskiej, która przekazała go pierwszemu pocztowi sztandarowemu. Tworzyli go:

chorąży – Mateusz Puławski,

asysta – Inga Szydłowska, Karolina Ziółkowska.

Ślubowanie na sztandar w imieniu społeczności uczniowskiej złożyli następujący uczniowie z klas III-VI: Karolina Nowak, Olga Powierza, Iwona Powierża, Damian Pergoł, Anna Siedlarczyk, Dominik Dąbrowski.

Tekst ślubowania odczytał Michał Kłobukowski.

Miejscem przechowywania sztandaru jest sekretariat szkoły.

Upoważnionymi do dysponowania nim są Dyrektor Szkoły oraz Samorząd Uczniowski.

Akt erekcyjny podpisali:

Elżbieta Królikowska                     Grzegorz Nowosielski