• „Baśnie Pana Andersena” w WOK Hutnik
        • „Baśnie Pana Andersena” w WOK Hutnik

          Uczniowie klas młodszych obejrzeli przedstawienie teatralne pt. ”Baśnie Pana Andersena” w wykonaniu aktorów Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa.

                      Spektakl był sceniczną adaptacją kilku najbardziej znanych baśniowych opowieści („Nowe szaty cesarza”, „Świniopas”, „Dziewczynka z zapałkami”, „Księżniczka na ziarnku grochu”, „Brzydkie kaczątko”). Wielki pisarz Hans Christian Andersen jako główny bohater prowadził nas w niezwykłą podróż do świata wrażeń i osobistych przeżyć, opisywanych w charakterystycznym dla niego i wyjątkowym języku pełnym liryzmu, ciepła, sentymentalnego humoru i subtelnego odcienia ironii.

          Kierowniczki grup wycieczkowych:     

          M. Skołożyńska, J. Zawisza     

      • „OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA…” - Kącik Regionalny
        • „OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA…” - Kącik Regionalny

          W naszej szkole, w  ubiegłym roku szkolnym (2015/2016) został utworzony kącik regionalny. Zorganizowały go panie : D. Sakowicz i M. Augustynik. Znajdują się w nim niepowtarzalne zbiory przedmiotów używanych przez nasze babcie, dziadków. Żelazko, lampy naftowe, butelki, garnki, koszyki, serwetki, tara, len, solniczki, chodniki, dwojaki, to tylko niektóre eksponaty jakie można zobaczyć. Liczba eksponatów będzie się stopniowo zwiększała. Opiekę nad kącikiem sprawuje sprawuje pani M. Augustynik. 

                                                                                                                     M.Augustynik

      • Ślubowanie Klasy I
        • Ślubowanie Klasy I

          „Witaj, pierwsza klaso!” – usłyszeliśmy 20 października 2016 r., kiedy to jedenaścioro pierwszoklasistów miało swoje święto. Był to bardzo ważny dzień w ich szkolnym życiu, ponieważ zostali przyjęci do grona braci uczniowskiej i stali         się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły.  Ślubowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia, dlatego uroczystość miała bardzo podniosły, a zarazem radosny charakter.
          Pierwszoklasiści ubrani w stroje galowe niecierpliwie oczekiwali na najważniejszy moment uroczystości – pasowanie na ucznia

                 Na początku jednak wystąpiły w programie artystycznym, który przygotowywały od początku roku szkolnego. Śpiewały piosenki, recytowały wiersze, pięknie wygłaszały swoje role, czasami tak długie, że umiejętności recytatorskich i pamięci mógłby pozazdrościć niejeden starszy od nich. 

                Nad przygotowaniami czuwała ich wychowawczyni P. Ewa Kopko. Momentem, na który wszyscy czekali, była wyjątkowa chwila, w której pierwszoklasiści wygłosili tekst uroczystego ślubowania, następnie pani dyrektor Urszula Gałecka wielkim ołówkiem pasowała każdego na ucznia Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Lucynowie. 

               Niespodziankę pierwszoklasistom sprawili rodzice, którzy na pamiątkę pasowania na ucznia ufundowali dla każdego ” Słowniczki ortograficzne”.

               Ciepłe słowa skierowali do pierwszoklasistów zaproszeni goście Dyrektor Banku PKO Bank Polski w Wyszkowie pani Marzena Karp,  Przedstawiciel Firmy Ubezpieczeniowej AXA Direct Pani Danuta Rzempołuch , sołtys wsi Tumanek pani Elżbieta Powierża, Przedstawiciel Rady Rodziców pani Edyta Urbanowska.  Każdy z zaproszonych  gości  wręczył  im także drobne upominki.


               Dzień ten był też doskonałą okazją do wręczenia niespodzianek przez panią Dyrektor. Nie mogło również zabraknąć pamiątkowych  zdjęć z wychowawczynią i rodzicami  oraz słodkiego poczęstunku.
           

          Ewa Kopko

      • „RATUJEMY  I  UCZYMY  RATOWAĆ”
        • „RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ”

          Udzielanie pierwszej pomocy jest naszym obowiązkiem i właśnie dlatego z tą tematyką należy oswajać  od najmłodszych lat. Chodzi o to, by dzieci wiedziały co zrobić, gdy ktoś bliski zasłabnie, straci przytomność.  W naszej placówce lekcje ratownictwa są prowadzone od 3 lat.        

          W naszej szkole została przeprowadzona akcja pn. „DZIEŃ PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ”, która zbiegła się z „Europejskim Dniem Przywracania Czynności Serca”.

          Do akcji dołączyli  : Pan  Marcin Borkowski – Ratownik Medyczny z ponad 20 letnim stażem z Pogotowia Ratunkowego w Warszawie, Mistrz Europy w Ratownictwie Medycznym, Wykładowca  i instruktor w szkole, Zuzanna Kukwa, Karolina Lewartowska, Franciszek Tchórzewski – harcerze z Harcerskiego Klubu Ratowniczego w Wyszkowie – ratownicy przekazali  cenne wskazówki jak dzieci mogą uratować życie,  Pani Mariola Dumała - pielęgniarka szkolna, która  uczyła opatrywania ran, otarć, skaleczeń, złamań. Zaproszonych gości powitała Pani Dyrektor Urszula Gałecka.  Następnie uczniowie ćwiczyli na sobie jak ocenić stan osoby poszkodowanej, układanie  w pozycji bocznej ustalonej, przywracanie  czynności życiowych.  Wszyscy uczniowie z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyli we wszystkich etapach szkolenia, a w szczególności  w półgodzinnej  akcji  resuscytacyjnej  na fantomach.  Bicie rekordu to inicjatywa Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jej celem jest powszechne nauczanie społeczeństwa udzielania pierwszej pomocy osobie, u której wystąpiło nagłe i niespodziewane zatrzymanie krążenia. Kluczowe są pierwsze cztery minuty.  Od nich może zależeć życie drugiego człowieka.

                                                                                                           Koordynatorki 

                                                                                             -  H.Budzińska,  M.Augustynik

      • Szkolny etap Gminnego Konkursu Recytatorskiego „Jesień słowem malowana”
        • Szkolny etap Gminnego Konkursu Recytatorskiego „Jesień słowem malowana”

          W naszej szkole odbył się szkolny etap Gminnego Konkursu Recytatorskiego „Jesień słowem malowana”. Każdą klasę reprezentowało troje uczniów. Dzieci wykazały się znakomitym przygotowaniem, ciekawie interpretowały przygotowane utwory, wprowadzając słuchaczy w jesienny nastrój. Komisja pod przewodnictwem Pani dyrektor Urszuli Gałeckiej miała trudne zadanie. Po naradzie ogłoszono wyniki.

          Do etapu gminnego zakwalifikowały się cztery uczennice: Karolina Garbacz z kl. II  a, Blanka Kucharczyk z klasy III a, Weronika Urbanowska z klasy V oraz Alicja Kalata z klasy VI.

                                                                                                                                      M. Kwiecińska

      • „Dzień Chłopaka”  w klasie IIIa
        • „Dzień Chłopaka” w klasie IIIa

          Dzień 30 września był dniem szczególnym dla męskiej części naszej klasowej społeczności. Świętowaliśmy, zgodnie ze zwyczajem „Dzień Chłopaka”. Dziewczęta dżentelmenom złożyły życzenia i  wręczyły upominki ufundowane przez rodziców. Chłopcy  byli zadowoleni z otrzymanych prezentów.

                                                                                          Dziękuję rodzicom za pomoc  - M.Augustynik

      • Ratownik medyczny w naszej szkole
        • Ratownik medyczny w naszej szkole

          Gościem w naszej szkole był Ratownik Medyczny – Pan Robert Macioch. W spotkaniu udział wzięły klasy: III, V, VI.

          Celem zajęć przeprowadzonych przez wykwalifikowanego Ratownika Medycznego było przygotowanie naszych uczniów do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.

                 Na samym początku Pan Ratownik  wyjaśnił  na czym polega jego praca oraz czym zajmują się poszczególne służby ratunkowe. Następnie wychowankowie mieli  okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy w przypadku oparzeń, skaleczeń, zasłabnięć, złamań, zadławienia się, utraty przytomności, spożycia substancji trujących.

          W trakcie prowadzonych zajęć uczniowie obserwowali w jaki sposób należy prawidłowo wykonać opatrunek medyczny, jak wyglądają oddechy ratownicze oraz zapoznali się z dostępnymi środkami opatrunkowymi.  Pod okiem instruktora  ćwiczyły  jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej, wykonać sztuczne oddychanie i w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Poza tym utrwalili  sobie numery alarmowe służb ratowniczych. Zdobyta wiedza i ćwiczenia praktyczne sprawiły, że nasi uczniowie poczuli się "małymi ratownikami".                                                                           

                     Mamy nadzieję, że spotkanie to pomogło zaszczepić ideę konieczności pomocy osobom potrzebującym i że nasi wychowankowie już nigdy nie przejdą obojętnie obok człowieka potrzebującego ratunku i będą wiedzieli jak mogą pomóc. Dzięki takiej formie  zajęć   nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.

          Panu Robertowi – bardzo dziękujemy za przybycie do naszej placówki.

          Małgorzata Augustynik

      • Sprzątanie świata
        • Sprzątanie świata

          Uczniowie naszej szkoły, jak co roku wzięli udział w akcji „Sprzątanie świata”. Uczniowie z klas 0- III pod opieką wychowawców zadbali o porządek na terenie szkoły, placu zabaw oraz boisku szkolnym. Klasa 4 pod opieka p. Hani Zdunek oraz p. Arkadiusza Wilczyńskiego i p. Łukasza Sienkiewicza zajęła się porządkowaniem terenu przy ul. Szkolnej i ul. Dolnej. Klasa V pod opieką p. Hani Zdunek  zadbała o porządek przy ul. Szkolnej w kierunku cmentarza. Najstarsi uczniowie szkoły wraz z wychowawcą p. Małgosią Kwiecińską oraz p. Krysią Kurek porządkowali teren przy pomniku mieszczącym się w Fideście.

      • Wybraliśmy nowy samorząd szkolny
        • Wybraliśmy nowy samorząd szkolny

          19 września 2016 r. uczniowie klas IV – VI wzięli udział w wyborach do Rady Samorządu Uczniowskiego. Tego dnia wybrali również swoich Opiekunów i  Szkolnego Rzecznika Praw Ucznia.

           

          Nowa Rada Samorządu Uczniowskiego:

          Igor Powierza – przewodniczący

          Amelia Białek – zastępca przewodniczącego

          Członkowie:

          Julia Kozman

          Franciszek Kucharczyk

          Patrycja Bulik

          Daniel Osytek

          OPIEKUNOWIE: Urszula Kalata, Ewa Kopko

           SZKOLNY RZECZNIK PRAW UCZNIA: Urszula Kalata

          Gratulujemy i życzymy owocnej pracy na rzecz społeczności szkolnej.

                                                                                              

                                                                                            U.Kalata, K.Kurek

      • III Festiwal Latawcowy
        • III Festiwal Latawcowy

          17 września 2016 r. w Wyszkowie odbył się III Festiwal Latawcowy, którego sponsorem jest PSS „Społem” i Burmistrz Wyszkowa. Uczniowie z kl.0a, kl.IVa oraz kl.Va  reprezentowali naszą szkołę. Za wielki wysiłek włożony w wykonaniu latawca płaskiego, obecność i wytrwałość należy im się pochwała. Pierwszym krokiem było: zarejestrowanie się, potem oczekiwanie do lotu swojego latawca. Sprawienie, aby uniósł się w górę okazało się nie takie proste jak się wydaje. Wyniki konkursu ogłoszono o godz.13.40.  Wyróżnienie z naszej szkoły dostała rodzina państwa Katarzyny i Daniela Dąbkowskich. Gratulujemy !

          Również podziękowania kierujemy do rodziców dzieci uczestniczących w festiwalu za umożliwienie uczniom udziału w konkursie.

          A. Zaremba

      • Spotkanie z Policją
        • Spotkanie z Policją

          12 września 2016 odwiedziła naszą szkołę przedstawicielka Policji w Wyszkowie. Najpierw spotkała się z uczniami klas I- III, którym opowiadała o bezpieczeństwie w drodze do szkoły, w autokarze oraz w czasie wolnym od zajęć w szkole. Następnie spotkała się z uczniami klas IV- VI, z którymi już dość obszernie poruszyła problem bezpieczeństwa na drodze, podczas jazdy na rowerze, hulajnodze czy desce . Dzieci zadawały różne pytania, na które otrzymywały wyczerpujące odpowiedzi. Spotkanie to przyczyni się z pewnością do poprawy bezpieczeństwa w drodze do szkoły i w czasie wolnym.

                                                                                                                            M. Kwiecińska

      • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017
        • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

          W dniu 1 września 2016 roku o godzinie 8.00 Mszą świętą w kościele św. Antoniego w Lucynowie Dużym zainaugurowano uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego 2016/2017 z udziałem pocztu sztandarowego szkoły. Następnie uroczystość miała miejsce na dużej sali gimnastycznej w szkole. Wszystkich zebranych przywitała p. Dyrektor Urszula Gałecka. Po przedstawieniu kadry pedagogicznej uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawczyniami w salach lekcyjnych.

          Pod opieką p. Małgorzaty Nasiadka oraz p. Małgorzaty Augustynik poczet sztandarowy brał udział w gminnych uroczystościach inaugurujących rok szkolny 2016/2017 w Zespole Szkół w Leszczydole-Nowinach.

      • Informacje dla rodziców - rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017
        • Informacje dla rodziców - rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

           

           

           

           

           

           

           

          Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 odbędzie się 01.09.2016r. o godz. 9.00

          Msza Święta w kościele o godz. 8.00

          Dowóz uczniów w dniu 01.09.2016  

          Wyjazd godz. 7.10

          1. ŚLUBÓW                               7.15        ROSIŃSKI
          2. ŚLUBÓW                               7.20        TRYC
          3. ŚLUBÓW                               7.23        KOZMAN
          4. DESKURÓW                          7.27        WILCZYŃSKI
          5. DESKURÓW                          7.29        PANKOWSKI
          6. DESKLURÓW                        7.31        GAJC
          7. TUMANEK                            7.33        SIKORA
          8. TUMANEK                            7.36        SKLEP
          9. TUMANEK                            7.37        ROJEK
          10. TUMANEK                             7.38        POWIERZA
          11. FIDEST                                  7.42        KARP
          12. FDEST                                   7.45        POWIERZA
          13. LUCYNÓW DUŻY                  7.48        ZARĘBA

           

           

          Odwóz uczniów około godz. 10.00 

           

          UWAGA! DRUKI ZAPISU DO ŚWIETLICY SZKOLNEJ DO ODBIORU

          W SEKRETARIACIE SZKOŁY

           

      • Uroczyste zakończenie roku szkolnego
        • Uroczyste zakończenie roku szkolnego

          24 czerwca o godz. 8.00 Mszą Św. rozpocząło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016, a dalsza część uroczystości odbyła się w budynku szkoły. Pani Dyr. U. Gałecka przywitała wszystkich obecnych, lecz przede wszystkim Gości: ks. Darka i Naczelnika Wydziału Eukacji i Spraw Społecznych w Wyszkowie p. Sławomira Cieślaka oraz złożyła życzenia przyszłym absolwentom, którzy z rąk p. Dyrektor i wychowawczyń otrzymali świadectwa ukończenia szkoły wraz z zaświaczeniami o wynikach egzaminu szóstoklasistów. Najlepsi uczniowie otrzymali nagrody książkowe, uczniowie klas 6 -srebrne tarcze oraz uczniowie z kl. 3a - dyplomy ucznia na medal. Rodzice otzrymali podziękowania za duży wkład pracy w życie szkoły,  a rodzice prymusów - listy gratulacyjne. Na koniec przed otzrymaniem świadectw w klasach przez uczniów klas 0-5  była krótka część artystyczna w wykonaiu kl.1-3 pod opieką p. M. Augustynik.

          Poczet sztandarowy pod opieką p. M. Kwiecińskiej uczestniczył w gminnym zakończeniu roku szzkolnego w Szkole Podstawowej nr 1 im. A. Mickiewicza w Wyszkowie.

      • Pożegnanie szkoły
        • Pożegnanie szkoły

          23 czerwca w naszej szkole uczniowie klasy 6a i 6b pod opieką wychowawczyń p. B. Młynarskiej i p. M. Nasiadka przygotowali akademię z okazji ukończenia szkoły. Przyszli tegoroczni absolwenci przedstawili montaż poetycko-wokalny, podziękowali swoim rodzicom i nauczycielom za trud wychowawczy wręczając kwiaty. Podczas akademii miało miejsce uroczyste przekazanie sztandaru. O rok młodsi uczniowie pożegnali szóstoklasistów podarowując im podkowy  na szczęście. Pani Dyr. Urszula Gałecka podziękowała uczniom klas szóstych za osiągnięcia w roku szkolnym 2015/2016 oraz rodzicom najlepiej uczących się uczniów wręczając im listy gratulacyjne oraz złożyła podziękowania rodzicom, którzy angażowali się w życie szkoły.

          Po akademii był słodki poczęstunek i dykoteka dla klas: 5a, 6a, 6b.

      • Wyjazd klasy VI a do „Nadliwia”
        • Wyjazd klasy VI a do „Nadliwia”

          Dnia 21.06.2016 r. uczniowie klasy VI a wraz z opiekunami: p. M. Nasiadka, p. H. Zdunek, p. A. Zaborną i p. K. Zdziarską wybrali się na wycieczkę do Ośrodka Wypoczynkowo- Rekreacyjnego „Nadliwie” w miejscowości Strachów. Na miejscu na szóstoklasistów czekało wiele atrakcji, a słoneczna pogoda sprzyjała zabawom na świeżym powietrzu. Uczniowie grali w siatkówkę, piłkę nożną, korzystali z atrakcji na placu zabaw, oglądali zwierzęta w „Mini Zoo”. Po wytężonym wysiłku przyszedł czas na chwilę odpoczynku i posiłek. Na uczestników wyjazdu czekał pyszny poczęstunek.

          Uczniowie trochę zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wyjeżdżali z „Nadliwia”.

           

                                                                                                                                                      M. Nasiadka

      • Święto szkoły
        • Święto szkoły

          17 czerwca po raz 11 obchodziliśmy dzień naszego patrona- Jana Brzechwy. Był on niezwykle uzdolnionym człowiekiem. Zajmował się prawem, pisał teksty kabaretowe oraz wiersze dla dzieci i dorosłych, toteż cała uroczystość przebiegała pod hasłem: „W krainie talentów”.

                      Impreza rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem pieśni szkoły oraz krótkim przemówieniem P. Dyrektor, która zachęciła całą społeczność szkolną do wesołej zabawy. Następnie utalentowani uczniowie klas 0- VI prezentowali znane i lubiane utwory Brzechwy w różnych formach. Nie zabrakło więc piosenek , wierszy, tańców i inscenizacji. Wszyscy przypomnieli sobie „ Kaczkę dziwaczkę”, „Kokoszkę smakoszkę”, „Jeża”, „Stasia Pytalskiego”,  „Czaplę i żurawia” i wiele innych utworów. Później starsi i młodsi uczniowie pracowali w klasach pod kierunkiem swoich wychowawczyń nad plakatami zachęcającymi do czytania wierszy naszego patrona, które zaprezentowali na koniec imprezy. Mogli też korzystać z dmuchanych zabawek i trampolin , które umilały ten dzień. Po przerwie obejrzeli film nakręcony przez kolegów i koleżanki z klas VI pod opieką P. U . Kalata  i Z. Turek z okazji 1050 rocznicy chrztu Polski, który został wyróżniony w Gminnym Konkursie Filmowym. Na koniec cała społeczność szkolna zgodnym chórem zaśpiewała „Kaczkę dziwaczkę”.

                      Uczniowie w radosnych nastrojach rozeszli się do domów, a wykonane przez nich plakaty zdobią hol naszej szkoły.

                                 A.Kalata, M. Kwiecińska

      • Wycieczka do Sandomierza
        • Wycieczka do Sandomierza

          Dnia 14.06.2016 r. uczniowie klasy IIb, IVa, Va oraz VIa i VIb wraz z opiekunami p. U. Kalata, p. M. Nasiadką, p. M. Skołożyńską oraz p. H. Zdunek wybrali się na wycieczkę do Sandomierza. Pogoda nam dopisała. Zwiedzanie Sandomierza, pod opieką przewodnika, rozpoczęliśmy od wejścia na Bramę Opatowską. Z tej gotyckiej bramy, z platformy widokowej podziwialiśmy piękną panoramę miasta i okolicy. Następnie dotarliśmy do Podziemnej Trasy Turystycznej, czyli szeregu poziemnych piwnic. W nich sandomierscy kupcy składowali towary. Sandomierskie lochy najgłębiej sięgają 12 m pod ziemię, a długość trasy udostępnionej do zwiedzania wynosi 450 m. W jednej z piwnic własnoręcznie wybijaliśmy monety z wizerunkiem herbu Sandomierza. Przeszliśmy przez komnatę Haliny Krępianki, Chodnik Straceńców, Komnatę Rycerską, Komorę Flisaków. Podczas zwiedzania podziemi wysłuchaliśmy legendy o Halinie Krępiance.

          Dalej podziwialiśmy Ratusz, Zamek, Dom Długosza, pozostałości klasztoru Dominikanów, Pałac Biskupi, Collegium Gastomianum – jedną z najstarszych szkół średnich w Polsce oraz jeden z najstarszych obiektów ceglanych w Polsce – kościół św. Jakuba. Przeszliśmy lessowym szklakiem przez Wąwóz Królowej Jadwigi, a następnie udaliśmy się na półgodzinny rejs po Wiśle. Po obiedzie, niesamowitych wrażeń dostarczyła nam wizyta w Zbrojowni Rycerskiej, gdzie mogliśmy przymierzyć zbroje rycerskie oraz dawne stroje.

          Zmęczeni, ale jednocześnie zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy z wycieczki.

           

                                                                                                                                                M. Nasiadka

      • Spotkanie z policją
        • Spotkanie z policją

          15 czerwca odwiedziła naszą szkołę przedstawicielka Policji w Wyszkowie. Najpierw spotkała się z uczniami klas 0- I, prezentując im króciutkie i barwne filmy, opowiadała o bezpieczeństwie w czasie wakacji. Następnie spotkała się z uczniami klas II- VI, z którymi już dość obszernie poruszyła problem bezpieczeństwa nad wodą, w domu, na drodze, w górach, podczas uprawiania sportu i w Internecie. Dzieci zadawały różne pytania, na które otrzymywały wyczerpujące odpowiedzi. Na koniec P. Dyrektor U. Gałecka podziękowała za spotkanie, podkreślając, że przyczyni się ono do poprawy bezpieczeństwa na zbliżających się wakacjach.

                                                                                                                            M. Kwiecińska

      • WYCIECZKA DO WIOSKI INDIAŃSKIEJ
        • WYCIECZKA DO WIOSKI INDIAŃSKIEJ

          Klasa I A, I B i III A w dniu 09.06.2016r. wyruszyła na spotkanie
          z barwną i nieodmiennie fascynującą kulturą Indian. Wioska Indiańska przycupnęła na zalanej słońcem polanie w otulinie Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego w Borzychach koło Węgrowa.
          Pełna niezapomnianych wrażeń opowieść o życiu Indian pozwoliła wszystkim przenieść się na Wielkie Równiny Ameryki Północnej. Dzieci miały okazję zobaczyć wystawę indiańskich strojów, broni i przedmiotów codziennego użytku, indiańskie tipi i wigwamy oraz totemy. Wielkie zainteresowanie wzbudziły zabawki małych Indian. Największą atrakcją okazało się strzelanie z łuku, rzuty włócznią, indiański tor przeszkód, rzut na bizonie rogi, rzutki z piórami, wyścigi węży, indiański połów ryb, nauka indiańskiego tańca i pieśni oraz malowanie twarzy. Furorę zrobił indiański sklepik z pamiątkami. Wszyscy świetnie się bawili i obiecali, że wrócą tu za rok.                                                                                                                                        

           U. Powierza

           

      • Udział w Wyszkowskich Dniach Nauki
        • Udział w Wyszkowskich Dniach Nauki

          Dnia 8 czerwca uczniowie klasy 6a i 6b wraz z p. dyr. U. Gałecką oraz opiekunami oglądali poszczególne ekspozycje szkół w Filii w Wyszkowie Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica z okazji obchodów Wyszkowskiego Dnia Nauki, którego hasło tegorocznej edycji brzmiało: ,,Informatyka w społeczeństwie i życiu człowieka”.

          Uczniowie z klasy 6a pod opieką pań: p. U. Kalata i p. Z. Turek zrealizowali film na konkurs historyczny pn. PRZEGLĄD FILMÓW MŁODZIEŻY SZKOLNEJ O WYSZKOWIE, którego rozstrzygnięcie odbyło się po godz. 14.00.  Przedstawicielka uczniów z klasy 6a Oliwia Kaczmarska wraz z p. Z. Turek i U. Kalata odebrały dyplomy, gdyż film z naszej szkoły otrzymał wyróżnienie.

          Po wręczeniu nagród i dyplomów  uzdolnionej młodzieży, odbył się wykład przeznaczony dla nauczycieli, w którym uczestniczyli nauczyciele z naszej szkoły.

      • Zebranie rodziców
        • Zebranie rodziców

          Zapraszamy rodziców  dzieci oddziałów przedszkolnych i klasy pierwszej na zebranie dotyczące nowego roku szkolnego 2016/2017, które odbędzie się 14.06.16r. o godzinie 17.30 w naszej szkole na dolnym holu.

          Zmiana terminu zebrania!

                                                                                                        Dyrektor

                                                                                                        Urszula Gałecka

      • Dzień Dziecka w klasie 6a na rowerach
        • Dzień Dziecka w klasie 6a na rowerach

          Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klasy VI a wraz z wychowawcą oraz rodzicami udali się na wycieczkę rowerową do miejscowości Deskurów na ognisko klasowe. Oprócz pieczenia kiełbasek i ziemniaków nie zabrakło też wspólnej zabawy. W miłej atmosferze uczestnicy śpiewali piosenki, brali udział w zabawach i konkursach drużynowych, grali w piłkę.

          Wspólne ognisko klasowe dostarczyło wielu wrażeń i jeszcze bardziej zintegrowało zespół klasowy. 

          Dziękujemy rodzicom: p. K. Powierza, p. M. Wysockiej, p. A. Zabornej, K. Zdziarskiej za zaangażowanie i poświecony czas.

           

                                                                                                                                                   M. Nasiadka

      • Dzień Dziecka w klasie V
        • Dzień Dziecka w klasie V

          Uczniowie klasy V spędzili Dzień Dziecka na uroczej, leśnej polanie, gdzie rozgrywali zawody sportowe, grali w piłkę, kalambury oraz rozwijali swoją pamięć i wyobraźnię, biorąc udział w rozmaitych zabawach. Nad prawidłowym przebiegiem gier i zabaw czuwały oprócz wychowawczyni dwie mamy- P. Agnieszka Krzyżewska –Onisk oraz P. Iza Kucharczyk . Imprez bardzo się udała i nikomu nie chciało się wracać do codziennych obowiązków.

                                                                                                                                M. Kwiecińska

      • Dzień Dziecka
        • Dzień Dziecka

          W naszej szkole 1 czerwca nie było zajęć lekcyjnych. O godz. 8.00 p.Dyrektor U. Gałecka na króciutkim apelu złożyła życzenia wszystkim dzieciom i poczęstowała ich słodyczami. Następnie pod opieką wychowawczyń klasy udały się na różne formy obchodów Dnia Dziecka. Były wycieczki, ogniska, oglądanie filmów, rozgrywki piłkarskie i inne atrakcje. Dzieci świetnie bawiły się pomimo niesprzyjającej aury.

      • Dzień Dziecka wśród gwizdków
        • Dzień Dziecka wśród gwizdków

          1 czerwca uczniowie klasy 4a pod opieką pań: Hanny Zdunek i Mirosławy Zaremba pojechali na wycieczkę do Gwizdał. W Muzeum Gwizdków bardzo ciepło przywitał wszystkich wycieczkowiczów p. Roman Kuzelyak - wybitny ceramik. W humorystyczny sposób zapoznał z historią wystawy gwizdków z różnych krajów od najmniejszych po największe. Zademonstrował też jak powstają gwizdki i przeróżne przedmioty ceramiczne. Wszyscy z ogromnym zainteresowaniem przyglądali się jak w rękach mistrza na kole garnacarskim z miski powstaje kufel, a następnie wazon i inne rzeczy. Pan Roman pokazał też inne formy wykonywania przedmiotów z gliny jak np. z odlewów.

          Na koniec swoje uzdolnienia plastyczne mogli zaprezentować wszyscy obecni wykonując rzeczy przez siebie wymyślone. Zdaniem p. ceramika najładniejsze prace zrobiły dziewczynki: Patrycja i Gabrysia.

      • DZIEŃ   DZIECKA  W  IIA
        • DZIEŃ DZIECKA W IIA

          Jak co roku 1 czerwca dzieci obchodzą swoje święto, czyli Dzień Dziecka. My uczciliśmy je 31 maja. W pobliskim Wyszkowie zwiedzaliśmy Spółdzielnię Mleczarską „ Mlekovita”. Uczniowie degustowali różne rodzaje ciastek oraz otrzymali słodki prezent. W DK „Hutnik” obejrzeliśmy film pt. „ Dzielny Kogut Maniek”.  Wycieczka zakończyła się pójściem na lody.

          Dziękuję rodzicom  za pomoc w zorganizowaniu wycieczki - M. Augustynik

      • „Śladami Dzikiego Zachodu”
        • „Śladami Dzikiego Zachodu”

          30.05.16r. dzieci z oddziałów przedszkolnych 0 a i 0 b pod opieką p. Beaty Szczerba i p. Hanny Budzińskiej wraz z trzema  mamami wybrały się na wycieczkę „Śladami Dzikiego Zachodu” w Gospodarstwie Agroturystycznym „Pasja” w Skuszewie. Na dzieci czekało wiele interesujących przygód:  zwiedzanie gospodarstwa, szukanie złota, jazda konna, zabawy na placu zabaw , wspólne grillowanie, jazda po lesie ciuchcią oraz własnoręczne wykonywanie pióropuszy.

          Dziękujemy rodzicom za pomoc i opiekę nad dziećmi.
          Beata Szczerba

           

      • Wycieczka kl. 3a do Wyszkowa
        • Wycieczka kl. 3a do Wyszkowa

          30 maja 2016r. klasa IIIa wraz z wychowawcą wyjechała na wycieczkę do Wyszkowa. Uczniowie pod opieką pana Mirosława Powierzy zwiedzili Miejsko- Gminną Bibliotekę Publiczną. Obejrzeli wystawę poświęconą Jerzemu Różyckiemu  pt:” Jerzy Różycki i historia kodu ENIGMY” z okazji 90 rocznicy zdania przez niego  w Wyszkowie matury. Poznali elementy historii  powstania miasta Wyszkowa.

           Następnie  obejrzeli i poznali historię:

          • Pamiątkową  tablicę przy budynku

           Liceum Ogólnokształcącym  upamiętniającą osobę Jerzego Różyckiego,

          • Pomnik słynnego poety Cypriana Kamila Norwida,
          • Barokowy Obelisk Wazów według projektu słynnego architekta Giovaniego Baptysty Gisleniego,
          • Kordegardę w parku im. K.F. Wazy,
          • Grób Nieznanego Żołnierza,
          • Kościół św. Idziego z 1793roku, zabytkową klasycystyczna plebanię,
          • Pomnik Żołnierzy Wyklętych,

          Na zakończenie wycieczki dzieci bawiły się i ćwiczyły na placu zabaw w zabytkowym parku.   

                                                                      Wychowawca: Ewa Kopko

      • Święto Mam
        • Święto Mam

          25 maja 2016 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Mamy. W akademii wzięli udział uczniowie z klas 0a i 0b oraz z klas I-VI i przedstawili część artystyczną. Po uroczystości Mamy otrzymały od swoich dzieci własnoręcznie wykonane upominki oraz kwiatki. Pani dyrektor złożyła życzenia wszystkim Mamom i zaprosiła na słodki poczęstunek.

          H. Budzińska

      • ZMAGANIA MISTRZÓW ORTOGRAFII
        • ZMAGANIA MISTRZÓW ORTOGRAFII

          24 maja uczennice klas VI  reprezentowały  naszą szkołę na Gminnym Konkursie Ortograficznym, który już od 16 lat odbywa się w Szkole Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Wyszkowie. Eliza Kopka i Karolina Skołożyńska znalazły się w gronie 21  mistrzów ortografii z różnych szkół. Uczniowie  musieli wykazać się  umiejętnością pisania ze słuchu oraz znajomością zasad ortografii i interpunkcji.

          Gratulujemy Karolinie Skołożyńskiej z klasy VI b, która zdobyła wyróżnienie i nagrodę książkową. 

        • SPEKTAKL TEATRALNY „ALCYBIADES”

          23 maja uczniowie klas IV – VI wyjechali do Domu Kultury „Hutnik” na przedstawienie teatralne pt. „Alcybiades” przygotowane przez aktorów Teatru Profilaktycznego z Wrocławia. Uczniowie mogli przenieść się w dawne czasy i stać się świadkami poszukiwania „sposobu” na nauczyciela historii.

                                                                                                                                 Urszula Kalata   

      • Pierwsza pomoc przedmedyczna
        • Pierwsza pomoc przedmedyczna

          W naszej szkole podejmujemy różne działania  związane z zapewnieniem bezpieczeństwa uczniom. W kwietniu,  maju zostały przeprowadzone zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia w klasach IV –VI  przeprowadziła p .M. Augustynik. Ich głównym celem było i jest:

          • kształtowanie świadomości i postaw dzieci, które sprzyjają bezpieczeństwu własnemu innych dzieci,
          • przygotowanie dzieci do racjonalnych zachowań na wypadek zagrożenia,
          • zdobywanie wiedzy i umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej,
          • kształtowanie zachowań prospołecznych oraz przygotowanie dzieci do samopomocy przez wyposażenie ich w umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

          Szkolenie składało się z dwóch części zajęć teoretycznych oraz praktycznych. Nasi uczniowie uczyli się  jak:  prawidłowo  wezwać pomoc, sprawdzić przytomność poszkodowanego, ułożyć go w pozycji bezpiecznej,  prawidłowo wykonać masaż serca oraz utrwalali alarmowe numery telefonów.

          M. Augustynik

      • Wycieczka do Celestynowa
        • Wycieczka do Celestynowa

          19.05. uczniowie IIa i IIb pod opieką nauczycielek: p. K. Kurek, p. D. Sakowicz, p.M Augustynik, oraz rodziców: p. A. Kukwa, p. A. Zaborna i p. P. Puławskiej odwiedzili Centrum Edukacji Leśnej w Celestynowie. Dzieci spotkały się z p. Martą Żmiejko, Pawłem Sosińskim, Grzegorza Skotarczakiem i wzięły udział w bardzo ciekawych zajęciach edukacyjnych w terenie przez  „Goździkowe Bagno”, „Ścieżkę dla zdrowia” oraz w budynku Centrum, gdzie udostępnione są 3 sale: ekspozycja, sala z makietą i sala dydaktyczna z mikroskopami. Zajęcia były wspaniałą okazją do bezpośredniej obserwacji i kontaktu z przyrodą. Drugoklasiści mieli okazję poznać przyrodę patrząc, słuchając, dotykając. Obserwowali las, który kryje wiele ciekawych tajemnic. Po spotkaniu z pracownikami Centrum Edukacji Leśnej na uczestników wycieczki czekały liczne atrakcje na placu zabaw oraz drobny upominek.

          Dziękuję rodzicom i koleżankom

          za pomoc i opiekę nad dziećmi

          M. Augustynik

      • Apel z okazji Dnia Unii Europejskiej
        • Apel z okazji Dnia Unii Europejskiej

          Dnia 19 maja odbył się apel z okazji Dnia Unii Europejskiej w wykonaniu uczniów klasy VI a, VI b i IV a. Uczniowie w ciekawy sposób przybliżyli niektóre kraje Unii Europejskiej, zabierając nas w podróż po Europie. Opowiadali o tradycjach, atrakcjach turystycznych, upodobaniach kulinarnych i sławnych ludziach zwiedzanych państw. Wyruszyliśmy w podróż do Grecji, Austrii, Czech, Niemiec, Belgii i Francji.

           

           

                                                                                                                                                   M. Nasiadka

           

      • GMINNY KONKURS MITOLOGICZNY W LUCYNOWIE
        • GMINNY KONKURS MITOLOGICZNY W LUCYNOWIE

          W naszej szkole 17 maja 2016  r. odbył się Gminny Konkurs Mitologiczny, w którym wzięło udział 12 uczniów z 6 szkół podstawowych z miasta i gminy Wyszków. Szkolnymi opiekunkami konkursu były P. Małgorzata Kwiecińska i P. Zenona Turek. Konkurs objął swoim patronatem Burmistrz Wyszkowa, był on również fundatorem nagród i drobnych upominków.

          Celem  imprezy było rozwijanie zainteresowań uczniów, pogłębianie wiedzy o kulturze i historii starożytnej Grecji, zachęcenie dzieci do czytania oraz zdrowej rywalizacji. Uczestnicy zaprezentowali wysoki i bardzo wyrównany poziom. Komisja powołana z nauczycieli- opiekunów poszczególnych uczniów przyznała nagrody i wyróżnienia. Zwycięzcą została Alicja Kalata ze Szkoły Podstawowej  im. Jana Brzechwy w Lucynowie, drugie miejsce zajął Kajetan Roszkowski ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Wyszkowie oraz Dominika Polak ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Wł. Broniewskiego w Wyszkowie, a trzecie Aleksander Szczubeł ze Szkoły Podstawowej w Lucynowie, Marta Sadowska z Zespołu Szkół-Szkoły Podstawowej im. Żołnierzy Armii Krajowej w Wyszkowie oraz Jakub Bajorek z tej samej szkoły. Przyznano też trzy wyróżnienia dla Gabrieli Rozenek z Zespołu Szkół -  Szkoły Podstawowej nr3 im. J. Hempla, dla Zuzanny Deluga ze Szkoły Podstawowej nr 1 i Miłosza Malinowskiego ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Wyszkowie. Nagrodzeni uczniowie otrzymali książki, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.

          Opiekunki konkursu: M. Kwiecińska, Z. Turek 

      • Podsumowanie projektu "Książka naszych marzeń"
        • Podsumowanie projektu "Książka naszych marzeń"

          We wrześniu 2015 r. nasza szkoła przystąpiła do realizacji ogólnopolskiego programu odbywającego się w ramach promocji czytelnictwa: "Książki naszych marzeń". Zostało podjętych wiele zadań promujących czytelnictwo, jednym z nich były projekty czytelnicze.
           
          12 maja 2016r. każda klasa zaprezentowała podsumowanie swojego projektu. Były legendy krakowskie, Martynka, Franklin i wiele wspaniałych postaci książkowych. Uczestnictwo w tych działaniach dostarczyło dzieciom wielu ciekawych wrażeń, przyjemności czytania oraz możliwości  rozwijania zainteresowań. Bardzo cieszyło wychowawców, że wielu uczniów lubi czytać. Pozostałych chcemy w dalszym ciągu zachęcać i przekonywać, że czytanie to fajna zabawa.
      • VI Parada Moli Książkowych
        • VI Parada Moli Książkowych

          10 maja 2016r. uczniowie klas IV – VI naszej szkoły wzięli udział w VI Paradzie Moli Książkowych. Organizatorem tej imprezy była Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Wyszkowie. Celem tej imprezy było promowanie książek i czytelnictwa.
          Barwny korowód wyruszył spod gmachu biblioteki i przeszedł ulicami miasta do Parku Miejskiego. Uczestnicy przebrani za postacie z książek nieśli transparenty promujące czytelnictwo. Było dużo okrzyków i przyjemnej zabawy.
      • ”Niebezpieczne przygody w Afryce”
        • ”Niebezpieczne przygody w Afryce”

          6 maja 2016r. odbył się konkurs czytelniczy pt.”Niebezpieczne przygody w Afryce”. Zorganizowany był on przez bibliotekę szkolną przy współudziale Filii Bibliotecznej w Lucynowie. Wzięło w nim udział 4 uczniów klas IV-VI. Zawodnicy mieli za zadanie odgadnąć tytuł ilustracji odkrywając zasłonięte pola, rozwiązać krzyżówkę oraz odpowiedzieć na pytania ukryte pod ilustracjami zwierząt. Po zaciętej rywalizacji wygrała Karolina Skołożyńska z kl. VI b, drugie miejsce zajął Igor Powierza z klasy Va, a trzecie Julia Kozmanz IVa. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy , a zwycięzcy nagrody książkowe ufundowane przez MGB-P w Wyszkowie i Księgarnię Taniej Książki w Tuliszkowie.
           
      • ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA
        • ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

          29 kwietnia 2016 r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Święta Konstytucji 3 maja. Występ rozpoczęli najmłodsi uczniowie z oddziału „0”a, którzy zaśpiewali  piosenkę: „Nasze polskie ABC” zwracając uwagę na piękno Ojczystej Ziemi. Następnie uczniowie z klasy VIa przybliżyli wydarzenia z końca XVIII wieku, treści zawarte w Konstytucji i jej znaczenie dla upadającego państwa polskiego. Zaprezentowali  tło historyczne uchwalenia pierwszej w Europie, a drugiej na świecie ustawy zasadniczej z 3 maja 1791 r. i wyjaśnili, dlaczego rocznica uchwalenia Konstytucji, to nadal tak ważny dla Polski dzień. Uroczystość dopełniła prezentacja multimedialna.

          Na zakończenie Pani Dyrektor przypomniała o Święcie Flagi i obowiązku okazywania szacunku dla symboli narodowych.

          Apel przygotowali uczniowie pod kierunkiem nauczycieli: Z. Turek, K. Kurek. B. Szczerba

      • „Kocham tańczyć”
        • „Kocham tańczyć”

          Nasza szkoła zorganizowała 29.04.2016 r. konkurs pt: „Kocham tańczyć”. Konkurs podzielony był na dwie kategorie: klasy I-III i klasy IV-VI. Do konkursu przystąpiło 28 uczniów, którzy występowali solo w duetach i zespołowo.

          Ocenie podlegało:

          - jakość i precyzja wykonania,

          - wykorzystanie przestrzeni i częstotliwość zmian ustawień,

          - ogólne wrażenie artystyczne.

          Komisja w składzie:

          1. Jolanta Wiśniewska - przewodnicząca
          2. Natalia Orłowska - członek
          3. Danuta Napiórkowska - członek

          przyznała:

          1 wyróżnienie w kategorii klas I-III Przemysławowi Pielakowi

          2 wyróżnienia w kategorii klas IV-VI (1 Julii Kozman, Weronice Urbanowskiej, Gabrieli Kaput, Patrycji Bulik, Klaudii Deluga i Natalii Lipka – Bartosik) (2 Oliwii Kaczmarskiej, Paulinie Wysockiej, Julii Pyźlak i Oldze Filipiak).

          Wyróżnieni otrzymali atrakcyjne nagrody i dyplomy z wyróżnieniem, a pozostali uczestnicy dyplomy za udział i małe upominki wręczone przez Panią Dyrektor Urszulę Gałecką i przewodniczącą komisji Jolantę Wiśniewską.

           

          Katarzyna Napiórkowska

      • Owoce i warzywa w naszej szkole
        • Owoce i warzywa w naszej szkole

          28 kwietnia 2016 roku klasy I – III uczestniczyły w apelu „Owoce i warzywa w szkole”. Uczniowie pod opieką p. J. Dyl, p. K. Napiórkowskiej, p. D. Sakowicz oraz p. A. Zaremby przedstawili krótki program artystyczny, w którym przypomnieli jak ważne w diecie człowieka są owoce i warzywa. Celem apelu było przybliżenie uczniom tematyki związanej z właściwym odżywianiem. Na zakończenie apelu wszyscy zgromadzeni zaśpiewali piosenkę „Witaminki, witaminki – dla chłopczyka i dziewczynki…”. Mamy nadzieję, że wiadomości i wskazówki nt. właściwego odżywiania zostaną zastosowane przez naszych uczniów w życiu codziennym!

          A. Zaremba

      • Czwórbój lekkoatletyczny w Wyszkowie
        • Czwórbój lekkoatletyczny w Wyszkowie

          Dnia 26.04.216 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zawodach „czwórbój lekkoatletyczny” na Stadionie Miejskim w Wyszkowie.

          Jako grupa: dziewczęta zajęły V miejsce, chłopcy II miejsce.

          Dzięki chłopcom nasza szkoła awansowała do zawodów powiatowych!

          W zawodach brali udział:

          1. Julia Kozman
          2. Karolina Powierza
          3. Patrycja Dąbrowska
          4. Julia Powierża
          5. Aneta Zaręba
          6. Klaudia Deluga
          7. Paulina Wysocka
          8. Alan Balcer
          9. Igor Powierza
          10. Mateusz Deluga
          11. Maksym Onisk
          12. Eliza Kopka
          13. Bartosz Zając
          14. Bartosz Ciach
          15. Maciej Ciach
          16. Paweł Wiśniewski
      • „KAŻDY JEST WYJĄTKOWY ”
        • „KAŻDY JEST WYJĄTKOWY ”

           25 kwietnia klasa IIa miała okazję poznać japoński teatrzyk Kamishibai w Bibliotece Pedagogicznej w Wyszkowie. Teatrzyk Kamishibai to tradycyjna japońska sztuka opowiadania historii za pomocą obrazków wykonanych na kartonowych planszach wsuwanych do małego drewnianego parawanu nazywanego butai. Udział w spektaklu daje wrażenie uczestnictwa                        w prawdziwym teatrze. Jest też doskonałą metodą umożliwiającą animację tekstów literackich. Nasi uczniowie wzięli udział w zajęciach czytelniczych nt.: „Każdy jest wyjątkowy”. W trakcie zajęć trwających ok.  45 min., dzieci miały okazję przypomnieć sobie jedno z opowiadań (nawiązującego do tematu spotkania) z książki A.A. Milne „Kubuś Puchatek” oraz uczestniczyć w zabawach powiązanych z tematem spotkania, m.in. zabawach literackich, ruchowych i muzycznych.

          .                                                                                     

                                                                                                     Dziękujemy p. Sylwii Jabłońskiej

                                                                                                                za ciekawe zajęcia.

           

                                                                                                                       M.Augustynik

      • "Papierowe obrazy"
        • "Papierowe obrazy"

           Dnia 25.04.2016 r. klasa II b była w Bibliotece Pedagogicznej w Wyszkowie na „Baśniowych spotkaniach z teatrzykiem kamishibai”. Uczniowie poznali opowiadanie pt. „ Każdy jest wyjątkowy” z serii Lekcje  ze Stumilowego Lasu.

             Tygrysek bawił i uczył dzieci, jak być tolerancyjnym wobec innych.

           

          Monika Skołożyńska

      • Światowy Dzień Ziemi
        • Światowy Dzień Ziemi

          W piątek 22 kwietnia w naszej szkole rozpoczęliśmy obchody Światowego Dnia Ziemi. W tym dniu uczniowie z klasy IVa, Va, VIa i VIb pod opieką pań: B. Młynarskiej i H. Zdunek udali się do pobliskiej okolicy, aby posprzątać. Uczniowie zbierali śmieci na ul.Szkolnej i ul.Dolnej. Zebrali aż 18 worków.

            Z kolei w poniedziałek tj. 25 kwietnia odbył się ekologiczny apel. Uczniowie z klasy IIIa, IVa, Va i VIa przygotowali montaż słowno - muzyczny pt.''Moja Ziemia - Mój Dom'', w którym zaapelowali do całej społeczności szkolnej, żeby nie niszczyć środowiska naturalnego. Uświadomili wszystkim obecnym, że każdy kto podejmuje działania przeciwko środowisku, to tak na prawdę działa przeciwko samemu sobie. Następnie uczniowie śpiewali piosenki i recytowali wiersze o tematyce ekologicznej.

          H. Zdunek

      • Biegi przełajowe
        • Biegi przełajowe

          Dnia 21.04.2016r. uczniowie z naszej szkoły wyjechali na zawody - biegi przełajowe do Leszczydołu Pustki w okolicy „Lisiej Nory”. Możemy się pochwalić wygranymi, ponieważ: Alan Balcer zajął I miejsce, Patrycja Dąbrowska i Bartosz Ciach zajęli II miejsce, a  Paulina Wysocka - III miejsce. 

      • "Blask świętości"
        • "Blask świętości"

          W dniu 15 kwietnia 2016 roku, w naszej szkole, odbył się apel z okazji rocznicy śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II, pt. ,,Blask Świętości”. Uczniowie naszej szkoły upamiętnili postać Jana Pawła II, poprzez recytację wierszy oraz śpiew piosenek. Cały przebieg uroczystości uświetnił chórek szkolny. W ten sposób oddaliśmy cześć naszemu ukochanemu Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II, za to, że niósł orędzie wiary i nadziei współczesnemu światu. Uczył, żeby poświęcać więcej czasu kontemplacji Chrystusa, kochał dzieci i młodzież. Wiedział doskonale, czym biją nasze serca.

          K. Kurek

      • XIV Gminny Konkurs Literacko – Plastyczny dla klas II
        • XIV Gminny Konkurs Literacko – Plastyczny dla klas II

                   14 kwietnia w Zespole Szkół Szkole Podstawowej nr 5 w Wyszkowie odbył się XIV Gminny  Konkurs Literacko-Plastyczny dla klas II. Hasłem przewodnim tegorocznego konkursu było  „ Magiczny świat wierszy Jana Brzechwy”. Konkursowi jak co roku patronuje Burmistrz Wyszkowa pan Grzegorz Nowosielski.

          Szkoła mogła zgłosić 3 uczestników. Naszą szkołę reprezentowali :  Maja Oleksiak, Mateusz Sikora (op. M. Augustynik), Przemysław Pielak ( op. M. Skołożyńska).  Tradycyjnie konkurs składał się z dwóch części: literackiej i plastycznej, a  każda z nich była oceniona i nagrodzona oddzielnie. W części literackiej uczniowie -  Mateusz i Przemek  uzupełniali test dotyczący życia i twórczości poety, natomiast w części plastycznej - Maja rysowała głównego bohatera wiersza  „ Szelmostwa lisa Witalisa”. W oczekiwaniu na werdykt uczestnicy oglądali bajkę, w trakcie której mogli posilić się pączkiem, napojem.

          Nagrody zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom konkursu wręczyli p. S.Cieślak ( w zastępstwie Burmistrza Wyszkowa) oraz dyrektor Zespołu Szkół Szkoły Podstawowej nr 5 p. Zbigniew Szczerba. Wszystkie szkoły otrzymały pamiątkowe dyplomy.                                                                    Nasi uczniowie również wykazali się ogromną wiedzą i talentem plastycznym.

           M.Augustynik

      • III Gminny konkurs  muzyczno- wokalny
        • III Gminny konkurs muzyczno- wokalny

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

          13.04.2016r. w Szkole Podstawowej nr 3 Zespołu Szkół „Rybienko Leśne” w Wyszkowie odbył się III Gminny konkurs  muzyczno- wokalny  Wiosenny Festiwal Piosenki Dziecięcej  pt. „Nasi rodzice, gdy byli mali też śpiewali”
          Naszą szkołę miały zaszczyt reprezentować dziewczynki z klasy I a Marysia Młynarska i Oliwia Kapsa oraz zawsze uśmiechnięta i rozśpiewana Blanka Kucharczyk z klasy II a. Dziewczynki otrzymały dyplomy z podziękowaniem za udział w festiwalu.

      • Konkurs matematyczno-informatyczny im. J. Różyckiego
        • Konkurs matematyczno-informatyczny im. J. Różyckiego

          12 kwietnia 2016 r. uczniowie pod opieką M. Zaremba uczestniczyli w I Konkursie matematyczno-informatycznym im. Jerzego Różyckiego zorganizowanego przez I Liceum Ogólnokształcące im. K. C. Norwida w Wyszkowie. Naszą szkołę w kategorii klasy II reprezentowli: Gabriela Niegowska z kl. II a i Jakub Grześkiewicz z kl. II b, w kategorii klas III-IV  - Franciszek Kucharczyk, a w kategorii klas V-VI - Oliwia Kaczmarska kl. VIa i Bartosz Ciach kl. VIa. Uczniowie w ciągu 60 minut zmierzyli się z niestandardowymi zadaniami matematycznymi. Następnie mogli poznać sztukę origami i inne zabawy logiczne.

          21 kwietnia zostały podane wyniki konkursu. Uczniowie, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca będą nagrodzeni 22 kwietnia na głównej uroczystości. Wśród laureatów nie znalazły się osoby z naszej szkoły. Najwyższy wynik tj. 5 miejsce zajęła Gabriela Niegowska, a tuż za nią Jakub Grześkiewicz. Gratulujemy!

          M. Zaremba

      • Biegi sztafetowe - zawody powiatowe
        • Biegi sztafetowe - zawody powiatowe

          Dnia 06.04.2016r. przedstawiciele naszej szkoły pojechali do Knurowca na zawody powiatowe w biegach sztafetowych. Nasi uczniowie to:

          Klaudia Deluga
          Alan Balcer
          Julia Kozman
          Mateusz Deluga
          Igor Powierża
          Maciej Kowalewski
          Bartosz Zając
          Maks Onisk
          Julia Powierża
          Aneta Zaręba
          Paulina Wysocka
          Eliza Kopka
          Maciej Ciach
          Bartosz Ciach
          Sebastian Zagumny
          Paweł Wiśniewski
          Karolina Powierza
          Julita Kowalewska
          Patrycja Dąbrowska
          Paula Powierza
          Jakub Sosnowski
          Sebastian Kołodziejczyk

      • „Nasi rodzice, gdy byli mali też śpiewali”
        • „Nasi rodzice, gdy byli mali też śpiewali”

          Gminny konkurs muzyczno-wokalny                                                                                                                                                                                                             

          Wiosenny Festiwal Piosenki Dziecięcej

          „Nasi rodzice, gdy byli mali też śpiewali”

          Eliminacje szkolne

                      Dnia 04.04.2016 r. odbyły się eliminacje szkolne do Gminnego konkursu muzyczno- wokalnego Wiosenny Festiwal Piosenki Dziecięcej „Nasi rodzice, gdy byli mali też śpiewali”, którego organizatorem jest Zespół Szkół „Rybienko Leśne”.

                   Komisja wyłoniła następujących reprezentantów ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Lucynowie:

          • w kategorii klas 0-I: Oliwia Kapsa i Maria Młynarska (utwór pt. „Laleczka z saskiej porcelany”).
          • w kategorii klas II-III: Blanka Kucharczyk (utwór pt. „Bursztynek”).

                   Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w konkursie, który odbędzie się 13.04.2016 r.

           

          Koordynatorzy szkolni: Małgorzata Augustynik, Monika Skołożyńska

      • Lekcje w Warszawie
        • Lekcje w Warszawie

          Pierwszego kwietnia 2016r. dzieci z klas 3-6 pod opieką pani Ewy Kopko,  pani Urszuli Powierza, pani Katarzyny Napiórkowskiej wyjechały na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik. Uczniowie spędzili tam cztery godziny  w trakcie których zwiedzali stałe wystawy. Tworzą je setki interaktywnych eksponatów, które pozwalają zintegrować wiedzę z wielu dziedzin. Dzieci z wielkim zainteresowaniem obsługiwały eksponaty, doświadczały wielu zjawisk z zakresu przyrody, fizyki, medycyny.

          Drugim punktem wycieczki było  Muzeum Narodowe. Uczniowie byli podzieleni na dwie grupy w których odbyły się lekcje muzealne. Słownik sztuki dla początkujących - to pierwszy temat lekcji, w trakcie której przed obrazami z różnych epok przybliżono uczniom zagadnienia dotyczące formy dzieł i ułatwiono posługiwanie się terminami plastycznymi.Tematem drugiej lekcji były muzelne przeboje. Przewodnik zaprosił do poznania wybranych galerii i najciekawszych zabytków Muzeum. Na zakończenie każda grupa obejrzała obraz Jana Matejki pt.: "Bitwa po Grunwaldem".

                                                            Ewa Kopko

           

      • Życzenia świąteczne
        • Życzenia świąteczne

          Z okazji Świąt Wielkanocnych:

          miłości, która jest ważniejsza od wszelkich dóbr,

          zdrowia, które pozwala przetrwać najgorsze.

          Pracy, która pomaga żyć.

          Uśmiechów bliskich i nieznajomych, które pozwalają

          lżej oddychać i szczęścia, które niejednokrotnie

          ocala nam życie.

          Najserdeczniejsze życzenia

          na zbliżające się Święta Wielkiej Nocy

          składają, uczniowie, pracownicy i dyrektor

          Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Lucynowie

           

          Wielkanoc 2016

      • Wielkanoc w szkole
        • Wielkanoc w szkole

          23 marca 2016 roku odbył się apel poświęcony Wielkanocy. Pod opieką p. M. Augustynik i p. K. Kurek uczniowie z klas IIa, IVa i Va przybliżyli wszystkim obecnym święto Zmartwychwstania Pana Jezusa oraz Jego Mękę, Ukrzyżowanie i Śmierć na krzyżu. W czas zadumy wprowadzili uczniowie śpiewając pieśni z udziałem chóru oraz czytając fragmenty pisma świętego. Uwieńczeniem apelu było złożenie życzeń przez przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego Dawida Nowaka z kl. VIa oraz p. dyr. U. Gałecką, a także symboliczne podzielenie się jajkiem z rodzicami, nauczycielami, pracownikami szkoły i przedstawicielami poszczególnych klas.

          Opiekun SU p. U. Kalata i p. dyr. U. Gałecka wręczyły dyplomy i nagrody laureatom konkursów zorganizowanych przez SU: konkurs na najpiękniejszą kartkę świąteczną i na ekologiczny koszyk wielkanocny.

      • VI   OGÓLNOPOLSKI   KONKURS   PLASTYCZNY
        • VI OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY

                  „ Bezpiecznie na wsi – niebezpieczne atrakcje w wakacje !” - pod takim tytułem Kasa   Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zorganizowała szósty konkurs plastyczny dla dzieci  i uczniów ze szkół podstawowych na terenach wiejskich. Do konkursu przystąpiła  liczna grupa uczniów z klas 0- VI z naszej szkoły. Ocenie  podlegały nie tylko walory artystyczne pracy, ale też sposób zobrazowania idei konkursu.  W dniu 23.03.16r.  do  Oddział Regionalnego  KRUS  w Wyszkowie przekazano 26 z 28 prac.

                                                                                                                         Koordynatorzy konkursu

             - M.Augustynik i M. Skołożyńska

      • Pierwszy Dzień Wiosny
        • Pierwszy Dzień Wiosny

          21 marca witaliśmy w naszej szkole wiosnę. Zgodnie z tradycją od paru lat witamy ją ze sławnymi Polakami. Tak więc świętowaliśmy ten dzień z Julianem Tuwimem, Oskarem Kolbergiem, Janem Pawłem II, a obecnie z Henrykiem Sienkiewiczem, bowiem Sejm ogłosił rok 2016 rokiem tego właśnie pisarza. Uczniowie z klasy I a i I b przygotowali wiosenne piosenki, a dzieci z klasy III oprócz piosenek recytowały wiersze obrazujące piękno tej pory roku. Następnie starsi uczniowie z klasy IV i V zaprezentowali scenę z powieści „ Krzyżacy” oraz piosenki, które powstały do filmów kręconych na podstawie dzieł H. Sienkiewicza. Nie zabrakło też prezentacji przybliżającej życie i twórczość pisarza oraz konkursu wiedzy na ten temat. Na zakończenie wszyscy wspólnie śpiewali piosenki z filmów „Potop” i „ W pustyni i w puszczy”. Za przygotowanie imprezy odpowiedzialne były 4 panie: E. Kopko, M. Kwiecińska, U. Powierza z nauczycielem wspomagającym p. K. Napiórkowską oraz J. Zawisza.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   M. Kwiecińska

      • "Lepszy Internet zależy od Ciebie"
        • "Lepszy Internet zależy od Ciebie"

          Pod takim hasłem odbył się 17 marca 2016 r. apel z okazji obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu zorganizowany przez uczestników kółka informatycznego pod opieką M. Zaremba. Uczniowie poprzez scenki teatralne, piosenkę i film przypomnieli całej społeczności uczniowskiej z klas I-VI jak bezpiecznie surfować po Sieci, bo Internet coraz bardziej staje się powszechny w różnych dziedzinach życia człowieka jak pokazano na filmie "Jak wyglądałby dzień pewnej rodziny w 2020 roku".

          Pod koniec p. dyr. U. Gałecka pogratulowała ucz. kl. III a Franciszkowi Kucharczykowi osiągnięcia w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym "Bóbr" jakim było otrzymanie wyróżnienia podczas gali laureatów na UMK w Toruniu, a pozostali uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy za udział w konkursie.

      • ZDROWO  JEDZ,  ZDROWO  ŻYJ – SPOTKANIE Z DIETETYCZKĄ
        • ZDROWO JEDZ, ZDROWO ŻYJ – SPOTKANIE Z DIETETYCZKĄ

                    16  marca 2016 roku odbyło się spotkanie uczniów ( kl.0 -VI) naszej szkoły z dietetyczką z  Centrum Dietetycznego Naturhause w Wyszkowie p. Aleksandrą Bąk i jej asystentką p. Emilią Sokołowicz. Gości powitała p. dyr. Urszula Gałecka. Pani A. Bąk wygłosiła prelekcję na temat zasad zdrowego odżywiania. Na podstawie piramidy zdrowia dietetyczka opowiedziała o wartości spożywanych przez nas produktów spożywczych. Zwróciła uwagę na podstawowe składniki pokarmowe, czyli białko, tłuszcz i węglowodany. Podała informacje, jakie funkcje one spełniają w prawidłowym życiu człowieka. Poinformowała, jakie wartości kaloryczne prezentują poszczególne produkty.

          Dowiedzieliśmy się też, co jest najważniejsze w prawidłowej diecie w tym wieku. Przekazano wiele wiadomości nie tylko na temat tego co powinniśmy jeść, ale też co jest  zakazane w normalnej diecie. Spotkanie przebiegało w bardzo dynamiczny sposób. Po spotkaniu uczniowie klas IV -VI mieli okazję do konsultacji indywidualnych.

          Pani Dietetyk spotka się także z Rodzicami naszych uczniów -  w maju.

            M.Augustynik

      • Uroczyste wręczenie dyplomu
        • Uroczyste wręczenie dyplomu

          11 marca 2016 r. uczeń kl. 3 a Franciszek Kucharczyk wraz z rodzicami uczestniczył w uroczystym zakończeniu X edycji Międzynarodowego Konkursu Informatycznego "Bóbr", które odbyło się na Wydziale Matematyki i Informatyki UMK w Toruniu. Franek otrzymał dyplom-wyróżnienie z rąk prof. dr hab. Macieja Sysło. Wyróżnienie to ogromne osiągnięcie zwłaszcza, że w konkursie z całej Polski brało udział w kategorii "Skrzat" 1909 uczniów. Gratulacje!

      • Lekcja "Gady"
        • Lekcja "Gady"

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

          07.03.2016r. w naszej szkole odbyła się żywa lekcja przyrody „Gady”. Uczniowie mieli możliwość zobaczyć, a co najważniejsze dotknąć węża, co na pewno na długo zostanie w ich pamięci. Dzieci były bardzo zainteresowane, a co niektórzy nawet przerażeni smiley.

      • Pasowanie na czytelnika
        • Pasowanie na czytelnika

          4.03.2016r. najmłodsi uczniowie klas I a i I b naszej szkoły zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników Biblioteki Szkolnej. Gościem spotkania była Pani Dyrektor Urszula Gałecka, która w swoim wystąpieniu zachęcała pierwszoklasistów do czytania.

              Podczas pierwszej części uroczystości dzieci obejrzały krótkie przedstawienie zorganizowane przez uczniów klasy VI b, wprowadzające małych czytelników w świat książek. Poruszało ono również temat zasad poszanowania książek. W inscenizację wplecione były też zagadki o bohaterach książek.  Po przedstawieniu uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w uroczystej przysiędze. Pasowania piórem „gęsim” każdego ucznia na czytelnika dokonała Pani Dyrektor Urszula Gałecka. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało okolicznościowy dyplom, zakładki do książek oraz jeden numer "Świerszczyka”. Następnie młodzi czytelnicy klas pierwszych pod opieką swoich wychowawców odbyli krótkie zajęcia wprowadzające w bibliotece szkolnej przeprowadzone przez bibliotekarza szkolnego. Zapoznali się z zasadami wypożyczania, regulaminem oraz otrzymali karty biblioteczne i wypożyczyli swoją pierwszą lekturę. Ciekawym akcentem tych zajęć były zagadki i rebusy, które dzieci bardzo chętnie rozwiązywały.

              Mam nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.

          Bożena Młynarska

      • GMINNY KONKURS RECYTATORSKI  W  LUCYNOWIE
        • GMINNY KONKURS RECYTATORSKI W LUCYNOWIE

           „ Jan Brzechwa- uczy i bawi”  to hasło Gminnego Konkursu Recytatorskiego, który odbył się 1 marca 2016 roku w naszej szkole. Szkolnymi opiekunkami konkursu były: P. M. Augustynik, E. Kopko, M. Skołożyńska, a koordynatorem P. M. Kwiecińska. Najpierw  swoje  umiejętności prezentowało 15 uczniów z klas II i III z 7 szkół podstawowych. Dzieci wykazały się z doskonałym przygotowaniem. Znane i lubiane wiersze Jana Brzechwy interpretowały w taki sposób, że wszyscy słuchacze przenosili się z szarej rzeczywistości do kolorowej i wesołej krainy wyobraźni. Komisja powołana z  nauczycieli- opiekunów miała trudne zadanie.  Po długiej naradzie  nagrodzono następujących uczniów:

          I miejsce-Szymon Ambroziak ze Szkoły Podstawowej im. Kard. St. Wyszyńskiego w Leszczydole Starym i Wiktoria Zieja ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. A. Mickiewicza w Wyszkowie,

          II miejsce-Karolina Szymańska  ze SP nr 1 w Wyszkowie i Kinga Skoczylas ze Szkoły   Podstawowej nr 2 im. Wł. Broniewskiego w Wyszkowie

           III miejsce-  Aleksander Buźniak ze SP w Leszczydole Starym.

          Przyznano również wyróżnienia dla Mileny Kozon ze SP w Łosinnie I Łukasza Milczarczyka z Zespołu Szkół – Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Rybnie. Specjalną nagrodę Dyrektora Szkoły Podstawowej  w Lucynowie za szczególne wrażenia artystyczne otrzymali : Szymon Ambroziak, Milena Kozon i Kinga Skoczylas.

          Następnie rywalizowali ze sobą uczniowie z klas IV i V.W tej kategorii wystąpiło 10 uczestników z 5 szkół podstawowych. Tak jak ich młodsi koledzy, recytatorzy wykazali się doskonałym opanowaniem treści utworów J. Brzechwy oraz ich ciekawą interpretacją, co sprawiło, że konkurs był atrakcyjną imprezą  zarówno dla występujących, jak i nauczycieli, rodziców oraz gości. Komisja po długich obradach przyznała  następujące nagrody:

          I miejsce- Maksymilian Martyna  ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. A. Mickiewicza w Wyszkowie,

          II miejsce-Zuzanna Deluga  również z SP nr 1 w Wyszkowie i Daria Mróz ze Szkoły Podstawowej w Łosinnie,

          III miejsce- Julia Maliszewska  ze SP w Leszczydole Starymi Weronika Urbanowska ze Szkoły Podstawowej w Lucynowie,

          Nagrodę Dyrektora Szkoły za szczególne wrażenia artystyczne otrzymali : Maksymilian Martyna i Daria Mróz.

          Wszyscy uczestnicy konkursu dostali pamiątkowe dyplomy i drobne niespodzianki, nagrodzeni uczniowie otrzymali  książki i upominki.                                    

                                                                                    Koordynator konkursu   M. Kwiecińska

      • Baśń o Królowej Śniegu
        • Baśń o Królowej Śniegu

          Dnia 24.02.2016 r. uczniowie z klasy II a i II b obejrzeli spektakl pt. "Baśń o Królowej Śniegu" przygotowany przez zespół Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa. Dzieci wybrały się w niezwykłą podróż wraz z Kajem i Gerdą do krainy Królowej Śniegu. Jak to w baśniach bywa, miłość, mądrość i odwaga zwyciężyły nad złem. Wszystko szczęśliwie się skończyło.

          Małgorzata Augustynik i Monika Skołożyńska

      • Ferie w szkole
        • Ferie w szkole

          01.02.2016 oraz 02.02.2016

          Pierwszy i drugi dzień ferii uczniowie spędzili bardzo aktywnie, ponieważ zorganizowano
          im zajęcia ruchowe oraz gry i zabawy z balonami i skakankami.

          03.02.2016

          Trzeciego dnia wyjechaliśmy do „Hutnika” w Wyszkowie na film pod tytułem „Fistaszki”

          04.02.2016

          Czwartego dnia ferii odbyły się zajęcia artystyczne (farby i kolaż)

           05.02.2016

          Piątego – zajęcia taneczno – ruchowo.

      • Ważna informacja dla rodziców przedszkolaków
        • Ważna informacja dla rodziców przedszkolaków

          Szanowni Rodzice bardzo proszę o zapoznanie się z prośbą Pani Anety Kowalewskiej - Zastępcy Burmistrza Wyszkowa.

          Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice!

          Wraz z nowym rokiem szkolnym następują istotne zmiany w systemie edukacji, które bezpośrednio dotyczą Was i Waszych dzieci, szczególnie tych sześcioletnich. W związku z tym, że dotyczą one także samorządów, a wzbudzają wiele pytań i emocji, chcielibyśmy spotkać się z Państwem i o tychże czekających nas zmianach porozmawiać.

          Serdecznie zapraszam Państwa na spotkanie w środę, 27 stycznia o godz. 18.00 do Szkoły Podstawowej nr 1 w Wyszkowie. Zapraszam w szczególności rodziców przedszkolaków, którzy stoją przed decyzją o posłaniu swoich dzieci do szkoły lub pozostawieniu w zerówce, a także rodziców uczniów klas pierwszych - przed nimi dylemat, czy pozostawić dziecko jeszcze na rok w pierwszej klasie, czy posłać do drugiej.

          Spotkają się z Państwem także dyrektorzy wyszkowskich szkół i przedszkoli, nauczyciele, wychowawcy, psychologowie. Mamy nadzieję, że będzie to okazja do wyjaśnienia wątpliwości, podzielenia się doświadczeniami, które mogą się okazać przydatne w podjęciu przez Państwa decyzji.

          Zapraszam i mam nadzieję na Państwa obecność

          Aneta Kowalewska

          Zastępca Burmistrza Wyszkowa

      • Dzień Babci i Dziadka
        • Dzień Babci i Dziadka

          21 stycznia 2016 r. już od około godz. 10.30 do naszej szkoły przybywali wspaniali Goście, a byli to oczywiście Dziadkowie i Babcie naszych najmłodszych dzieci z klas 0-3. W wejściu szkolnego budynku Gości witali najstarsi uczniowie i zapraszali ich na dużą salę gimnastyczną. Widownia szybko cała zapełniła się. Wszystkich Przybyłych bardzo ciepło przywitała p. dyr. U. Gałecka, a jeszcze gorętsze były wiersze, tańce i pląsy przygotowane przez poszczególne klasy z 0-III. Wszyscy występujący starali się z głębi serca oddać serdeczny charakter dzisiejszego święta. Część artystyczna została zakończona odśpiewaniem "Sto lat" dla wszystkich Babć i Dziadków na stojąco przez całą społeczność uczniowską. Zapieczętowaniem wielkiej wdzięczności płynącej z serc wnucząt było wręczenie upominków i miły uścisk swoich Dziadków. Do życzeń dołączyła się również p. dyrektor i zaprosiła Gości na wspólne biesiadowanie przygotowane przez starszych uczniów z klas 4-6.

          więcej ...

      • Zabawa choinkowa w szkole
        • Zabawa choinkowa w szkole

          16 stycznia 2016 r. na dużej sali gimnastycznej cała społeczność uczniowska w godz. 14.00 - 19.00 tańczyła w strojach bajkowych i karnawałowych. Wśród najmłodszych dzieci oczywiście najwięcej było księżniczek i rycerzy. Starsi uczniowie natomiast byli przebrani w stroje wykonane dzięki własnej inwencji twórczej. Dla wszystkich uczestników w przebraniu został zorganizowany konkurs na najładniejszy i wymyślny strój. Niezwykłe wrażenie na większości obecnych i oczywiście jurorach konkursu zrobił Przemek Pielak z kl. 2 b, którego nikt na balu nie mógł rozpoznać. Ponadto miał miejsce konkurs na najładniej tańczącą parę. Zwycięscy z obu konkursów otrzymali z rąk p. dyr. U. Gałeckiej i jury nagrody, zaś wszyscy przebrani uczniowie otrzymali słodki upominek w postaci mandarynek. Zabawa była wspaniała. Tańczyły nie tylko dzieci ale i rodzice oraz nauczyciele. Nie obyło się bez poczęstunku i prezentów mikołajowych w niektórych klasach. Atrakcją były balony rurki. które w różne kształty zręcznie zamieniała pani Agnieszka Decewicz ze Stowarzynienia Rodzin Dzieci z Zaburzeniami Rozwoju "Bądźmy w kontakcie"  oraz malowanie buzi.

           więcej ...

        • Choinka w szkole

           

          16.01.2016 r. w godz. 14.00 - 19.00 odbędzie się szkolna zabawa choinkowa. Harmonogram szczegółowy odjazdów szkolnego autobusu znajduje się tu ...

          Zapraszamy całą społeczność uczniowską i rodziców na tę imprezę.

      • Życzenia świąteczne
        • Życzenia świąteczne

          Na zbliżające się Święta pragniemy złożyć wszystkim Rodzicom życzenia: przeżywania Bożego Narodzenia w zdrowiu, radości i ciepłej rodzinnej atmosferze. 
          Kolejny zaś rok niech będzie dla Państwa czasem pokoju oraz realizacji osobistych zamierzeń.

          dyr. U Gałecka

          nauczyciele i pracownicy administracji

      • Wigilia w szkole
        • Wigilia w szkole

          Dnia 22 grudnia 2015 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Lucynowie, odbyły się jasełka, pt. ,,Betlejemska Noc w Oczach Aniołów”. Aktorami poszczególnych ról, byli uczniowie klasy IV, V oraz VI.  Uroczystość uświetniły kolędy i pastorałki w wykonaniu uczniów z klasy II. To radosne spotkanie wprawiło wszystkich w świąteczny nastrój. Po jasełkach odbyło się spotkanie wigilijne poszczególnych klas, podczas którego wychowawcy, młodzież, a także rodzice mogli złożyć sobie nawzajem życzenia bożonarodzeniowe i podzielić się opłatkiem. 

           więcej ...

      • Udział uczniów w Godzinie Kodowania
        • Udział uczniów w Godzinie Kodowania

          Uczniowie z klas 4-6 wzięli udział od 7 grudnia 2015 r. w imprezie światowej programistycznej o nazwie "Godzina Kodowania". Dzieci poprzez zabawę tworząc różne gry poznali podstawowe zasady w tworzeniu języka programowego. Do tej akcji można się przyłączyć bezterminowo. 

          Uczniowie, którzy zakończyli kursy otrzymali 21.12.2015 r. certyfikaty.

      • Podziękowanie
        • Podziękowanie

          Szkoła serdecznie dziękuje Firmie St.Majewski za miły świąteczny prezent. Z okazji zbliżających się świąt pragnę serdecznie podziękować za dotychczasową współpracę oraz proszę przyjąć życzenia. Niech to, co kryją w sobie Święta Bożego Narodzenia -spokój, nadzieja i ciepło ludzkich serc, towarzyszy Państwu również przez cały Nowy Rok.

          dyr. U. Gałecka

           

      • Bezpieczne zakupy świąteczne urządzeń elektronicznych
        • Bezpieczne zakupy świąteczne urządzeń elektronicznych

          Drogi Rodzicu,

          Czas przedświątecznych zakupów w pełni. Wielu rodziców zastanawia się, jaki prezent będzie odpowiedni dla dziecka. Czy spełnić jego marzenie o posiadaniu nowego smartfona czy może kupić konsolę do gier?

          Przed zakupem nowych technologii pod choinkę warto wiedzieć, że źle dobrany lub nieodpowiednio zabezpieczony sprzęt może być zagrożeniem dla dziecka. Dużo wartościowych informacji znajdziecie Państwo w przygotowanym przez nas, w ramach kampanii „Pomyśl, zanim kupisz”, poradniku.

          W tej publikacji zapoznacie się Państwo m.in. z radami dotyczącymi niezbędnych aktualizacji, dowiecie się, że konsola jest coraz częściej zintegrowana z serwisami online i za jej pośrednictwem mogą zostać udostępniane dane osobowe, a dzieci mogą być narażone na kontakt z treściami nieodpowiednimi dla ich wieku.

          Zapraszamy do odwiedzenia strony kampanii www.zanimkupisz.saferinternet.pl, gdzie można znaleźć poradnik oraz do śledzenia naszych działań na Facebooku  www.facebook.pl/bezpiecznyinternet

          Materiały zostały przygotowane przez ekspertów z Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej, Fundacji Dzieci Niczyje oraz Europejskiego Centrum Konsumenckiego. Partnerem głównym kampanii jest Fundacja Orange. Akcja odbywa się pod patronatem Europejskiego Centrum Konsumenckiego.

          Wesołych Świąt,

          Polskie Centrum Programu Safer Internet

      • Świątecznie i ciekawie
        • Świątecznie i ciekawie

          W dniu 15 grudnia uczniowie klasy 2a i 2b odwiedzili MGBP w Wyszkowie. Pani Paulina Biernacka przygotowała dla nich lekcję biblioteczną pod hasłem „IDĄ ŚWIĘTA”. Spotkanie rozpoczęło się od rozmowy na temat Świętego Mikołaja. Następnie dzieci wysłuchały bożonarodzeniowej opowieści, która pozwoliła im jeszcze głębiej poczuć atmosferę i magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Potem wzięły udział w zabawie „Sanie renifera”. Na tym nie koniec jednak było świątecznych atrakcji. Mali czytelnicy zostali podzieleni na 4 grupy. Każda z nich miała wykonać swoją  kartę świąteczną. Uczniowie wykazali się niezwykłą kreatywnością, świetnie się przy tym bawili.

           

          Radosnych Świąt  Bożego Narodzenia 
          spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze
          życzą wszystkim uczniowie klas II i wychowawcy.  

      • Udział naszej szkoły w projekcie "Ekologiczni Wyszkowianie"
        • Udział naszej szkoły w projekcie "Ekologiczni Wyszkowianie"

          Uczniowie z klasy IV uczestniczyli w konkursach organizowanych przez Burmistrza Wyszkowa w ramach projektu "Ekologiczni Wyszkowianie - kampania edukacyjna dla mieszkańców Gminy Wyszków - etap II", który był dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Chociaż nasi czwartoklasiści musieli się zadowolić nagrodami pocieszenia wręczonymi podczas podsumowania projektu 8 grudnia 2015 r. w WOK "Hutnik" w Wyszkowie, to sam udział w trzech konkursach tych samych uczniów był już ogromnym wyzwaniem, a byli to:Bulik Patrycja, Kozman Julia, Urbanowska, Weronika w konkursie wiedzowym pod opieką p. H. Zdunek, Weronika Urbanowska Julia Kozman  w konkursie piosenki ekologicznej pod opieką p. K. Kurek, Kaput Gabriela, Bulik Patrycja, Urbanowska Weronika w konkursie filmowym pod opieką p. M. Zaremba. Wyniki konkursów są tu ...

          Jeśli chcecie zobaczyć filmik przygotowany przez naszą szkołę proszę kliknąć tu ...

      • Mikołajki w szkole
        • Mikołajki w szkole

          Z okazji Mikołajek 7 grudnia 2015 r. w naszej szkole uczniów odwiedziły dwie "Śnieżynki Mikołaja". Rozdały wszystkim dzieciom drobne prezenty. W role niespodziewanych gości wcieliła się p. dyrektor U. Gałecka i przewodnicząca Rady Rodziców p. E. Urbanowska.

      • Godzina kodowania
        • Godzina kodowania

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

          W dniach 7-13 grudnia 2015 roku ma miejsce na całym świecie akcja informatyczna o nazwie "Godzina kodowania". Zachęcamy wszystkich od uczniów w wieku sześciu lat po osoby dorosłe, aby zapoznać się z programowaniem poprzez zabawę. Należy skorzystać ze strony kliknij tu ... i wybrać przynajmniej jedną grę.

      • Mikołajki w klasie 2a
        • Mikołajki w klasie 2a

                     Piątek, 4 grudnia był dla naszej klasy dniem pełnym radości.  Już od samego rana  panował  wesoły  i świąteczny nastrój. Koledzy z klas młodszych bardzo ucieszyli się widząc nas ubranych w mikołajkowe czapki. Już rano w klasie czekała na nas miła niespodzianka. Każdy z nas nie mógł się doczekać co otrzymał od Świętego Mikołaja. Wśród uczniów zapanowało zdziwienie, że nikt w tym roku nie dostał rózgi. Czekamy już z niecierpliwością do następnego roku, na ponowne przybycie Mikołaja do naszej klasy.

                                                                                                         M.Augustynik

           

      • WYCIECZKA DO WILANOWA - 30 LISTOPADA 2015r.
        • WYCIECZKA DO WILANOWA - 30 LISTOPADA 2015r.

          30 listopada  uczniowie z klas III-VI wraz z opiekunami U. Powierza, A. Zaremba  i E. Kopko wzięli udział w wycieczce do Warszawy.  Obejrzeli dziedziniec  i przedpole  Pałacu Królewskiego w Wilanowie. Poznali historię  budowy  pałacu  i losy kolejnych, wybitnych jego  mieszkańców. Zobaczyli ich portrety  oraz przedmioty wyposażenia z kolejnych epok. Byli zachwyceni rzeźbami naturalnych wielkości. Największe wrażenie zrobił pomnik króla Jana III Sobieskiego na koniu. Dowiedzieli się o wielkich, militarnych  jego  sukcesach. Odwiedzili  Manufakturę Cukierków, gdzie obejrzeli pokaz ich wytwarzania XVII w. metodą. Dowiedzieli się o ręcznym sposobie  ich produkcji  i używaniu  naturalnych barwników. Mieli możliwość  degustacji  i zakupu słodyczy. Następnie przeprowadzono quiz w którym uczniowie odpowiadali na pytania  dotyczące technologii ich produkcji. Nagrodą był słodki lizak. Na zakończenie otrzymali słodkie niespodzianki. Następnym punktem programu było obejrzenie  filmu w kinie IMAX, zjedzenie posiłku w MAC Donaldzie.

                                                                                                                                                   Ewa Kopko 

           

      • 11 Dzień Czystego Powietrza
        • 11 Dzień Czystego Powietrza

          26 listopada w naszej szkole uczniowie z klasy IVa i Va zaprezentowali całej społeczności szkolnej przedstawienie pt. "Kawałek błękitnego nieba" podczas apelu zorganizowanego z okazji 11 Dnia Czystego Powietrza. W humorystyczny sposób dzieci przekazały informacje dotyczące skutków spalania odpadów w domowych piecach oraz podały sposoby ochrony powietrza. Ponadto zaprezentowane zostałe krótkie filmy o tematyce niskiej emisji. Podsumowania ochrony środowiska dokonała p. Dyrektor U. Gałecka i poinformowała wszystkich zebranych o udziale uczniów z naszej szkoły w konkursach organizowanych przez Burmistrza Wyszkowa w ramach projektu "Ekologiczni Wyszkowianie".

      • DZIEŃ  ŻYCZLIWOŚCI
        • DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

          ,,Być uprzejmym i życzliwym,

          to znaczy posiadać umiejętność

          przyjaznego współżycia z innymi ludźmi.

          Dziecko nauczone tych wartości

          w swym najbliższym środowisku rodzinnym

          będzie równie uprzejme i życzliwe w społeczeństwie."

                                                                             

                                                                           Brigitte Beil

                    W dniu 23 listopada odbyła się w naszej  uroczystość z okazji Światowego Dnia Życzliwości.Tego dnia uczniowie klasy IIa przygotowali dla całej społeczności szkolnej część artystyczną. Na scenie recytowane były wiersze, śpiewane piosenki oraz odegrane scenki o grzeczności, przyjaźni, życzliwości.
          Światowy Dzień Życzliwości to szczególny dzień, w którym warto zastanowić się czy jesteśmy dla siebie życzliwi. Goniąc za codziennymi sprawami zdarza nam się zapomnieć o tak prostej czynności, jaką jest uśmiech, dobre słowo czy uczynek. Pozytywna energia, którą wypuścimy w świat do ludzi – wróci do nas ze zdwojoną siłą.
          Na zakończenie uroczystości uczniowie klasy IIa zadedykowali  wszystkim piosenkę pt. „ Zostań moją przyjaciółką”.

          M.Augustynik

      • Działania z okazji 11 Dnia Czystego Powietrza
        • Działania z okazji 11 Dnia Czystego Powietrza

          W tym roku szkolnym na lekcjach przyrody uczniowie klas IV-VI pod opieką p. Hanny Zdunek podejmowali działania z okazji 11 Dnia Czystego Powietrza. Zapoznali sie z problematyką zanieczyszczenia powietrza i zastanawiali się "Jak dzieci i dorośli mogą chronić powietrze przed zanieczyszczeniami". Swoje propozycje uczniowie zapisali na ulotkach i plakatach. Na koniec zajęć zbudowali eko-ludzika przyjaznego powietrzu. Uczniowie z klasy Ia również przyłączyli się do obchodów Dnia Czystego Powietrza. Wykonali pod opieką wychowawczyni p. U. Powierza piękne plakaty z hasłem "Nie trujcie!"

          Więcej zdjęć w galerii

      • Zaproszenie uczniów do udziału w konkursach ekologicznych
        • Zaproszenie uczniów do udziału w konkursach ekologicznych

           

           

           

           

           

          Burmistrz Wyszkowa ogłosił konkursy w ramach projektu: „Ekologiczni Wyszkowianie – kampania edukacyjna dla mieszkańców Gminy Wyszków – etap II”. Konkurs dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie www.wfosigw.pl.

          1) Dla uczniów klas IV szkół podstawowych w trzech kategoriach pn.
          „Niska emisja”,
          „Piosenka ekologiczna”,
          „Konkurs wiedzy”;
          2) Dla przedszkolaków na zaprojektowanie wzoru pojemnika na odpady/ odchody zwierzęce.
          Regulaminy konkursów znajdują się tu ...
          Zapraszamy uczniów do udziału w tych konkursach. Zgłoszenia prac laureatów etapu szkolnego do 30.11.2015r.
           
          Zakres testu wiedzy obejmuje podstawę programową dla klas I-III oraz wybrane zagadnienia z podstawy pogramowej IV-VI.
          Uczeń:
          • prowadzi obserwacje i proste doświadczenia wykazujące zanieczyszczenia najbliższego otoczenia (powietrza, wody, gleby);
          • wyjaśnia wpływ codziennych zachowań w domu, w szkole, w miejscu zabawy na stan środowiska;
          • proponuje działania sprzyjające środowisku przyrodniczemu;
          • podaje przykłady pozytywnego i negatywnego wpływu środowiska na zdrowie człowieka;
          • wyjaśnia znaczenie symboli umieszczanych np. na opakowaniach środków czystości i korzysta z produktów zgodnie z ich przeznaczeniem;
          • wymienia zasady zdrowego stylu życia i uzasadnia konieczność ich stosowania.
        • Zaproszenie dla Rodziców

           
          Serdecznie zapraszamy rodziców na pokaz przedpremierowy spektaklu "Sekret", który odbędzie się 18.11.2015 r. o godz. 18.00 w Sali Widowiskowej Wyszkowskiego Ośrodka Kultury "Hutnik". Spektakl przygotowała młodzież z Wyszkowa w ramach działań w programie "Profilaktyka a Ty".
      • Pinokio
        • Pinokio

          16 listopada uczniowie klasy IIa i IIb wybrali się do DK w Wyszkowie, gdzie zawitał Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa z przedstawieniem pt. „Pinokio”. Historia drewnianego pajacyka, który przeżył wiele niezwykłych często dramatycznych przygód bardzo dzieci zaciekawiła. Oprócz tytułowego Pinokia pojawiło się również kilku innych bohaterów m. in. Mądra Wróżka, Gadający Chrząszcz oraz Przebiegły Kot i Chytry Lis.  Pełne muzyki, piosenek, humoru i dowcipu przedstawienie niosło ze sobą ważne przesłanie, Pinokio przekonał się w końcu, że starszym należy się szacunek, kłamstwo nie popłaca a miłość czyni cuda. Dla dzieci było to kolejne ciekawe spotkanie z prawdziwym aktorem i żywym słowem. Przed spektaklem dzieci wzięły udział w warsztatach teatralnych.

           

                                                                                                Dziękujemy rodzicom

                                                                                           za pomoc i opiekę nad dziećmi

                                                                                         - M.Augustynik, M, Skołożyńska

      • 11 Listopada - Święto Niepodległości
        • 11 Listopada - Święto Niepodległości

              10 listopada 2015 r. w naszej szkole odbył się apel z okazji Święta Niepodległości. Tego dnia społeczność szkolna obejrzała program artystyczny poświęcony 97 rocznicy odzyskania niepodległości, przygotowany przez uczniów klas szóstych pod kierunkiem p. Z. Turek i p. K. Kurek,  na który składały się wiersze i pieśni o tematyce patriotycznej. Uroczystość rozpoczęto od odśpiewania hymnu państwowego. Następnie nasi uczniowie przybliżyli życie Polaków z okresu123 lat niewoli, sposoby walki o wolność naszego kraju oraz znaczenie daty 11 listopada 1918r.   

          Zenona Turek

      • OGÓLNOPOLSKIE ŚWIĘTO ŚNIADANIA W KLASIE  II A
        • OGÓLNOPOLSKIE ŚWIĘTO ŚNIADANIA W KLASIE II A

                      Ogólnopolski program edukacyjny, do którego włączyło się nasza szkoła był skierowana do uczniów klas 1-3 szkół podstawowych. 6 listopada w DNIU ŚNIADANIE DAJE MOC  uczniowie z klasy IIa sami robili  kanapki. Wcześniej rozmawialiśmy o zasadach zdrowego odżywiania, m.in. o tym jak komponować posiłki, jak łączyć smaki . W ten sposób dzieci uczą się tego, czym jest kultura spożywania posiłków i higiena ich przygotowywania. Kolorowe kanapki powstały w mgnieniu oka. Na  kromki trafiło masło, papryka, jajko i sałata, rzodkiewka, wędlina, ser żółty, kiełki pszenicy. Poza zjedzonym smacznym i zdrowym posiłkiem, dzieci dowiedziały się dlaczego śniadanie jest tak ważne dla prawidłowego rozwoju ich organizmu.

          Warto organizować tego typu akcje, ponieważ one utrwalają zdrowe nawyki u dzieci. To była fajna zabawa. Ponadto wychowawca przypomniał  uczniom o 12 zasadach zdrowego odżywiania, które specjalnie na potrzeby programu zostały opracowane przez ekspertów Instytutu Matki i Dziecka. Poza tym uczniowie  kilka razy w tygodniu  dostają świeże mleko, warzywa i owoce w ramach ogólnopolskich akcji "Owoce w szkole" i "Szklanka mleka”.

          Małgorzata Augustynik

      • "6 listopada – Dzień Śniadanie Daje Moc"
        • "6 listopada – Dzień Śniadanie Daje Moc"

                   Dnia 6 listopada uczniowie z klasy II b przystąpili do V edycji programu edukacyjnego "Śniadanie daje moc". Akcja polegała na wykonaniu plakatów z 12 zasadami zdrowego odżywiania oraz na przygotowaniu śniadania. Dzieci pracowały w kilku sekcjach. Bardzo się starały, żeby kanapki były różnorodne, zdrowe i atrakcyjne. Wszystkim niezwykle smakował własnoręcznie przygotowany posiłek.

          Monika Skołożyńska

           

      • Ślubowanie klas pierwszych
        • Ślubowanie klas pierwszych

          Zgodnie z wieloletnią tradycją, 29 października 2015r. w naszej szkole odbyło się ślubowanie klas pierwszych. Na początku pani dyrektor Urszula Gałecka powitała przybyłych gości: przedstawicielkę Komendy Powiatowej Policji
          w Wyszkowie Starszego Sierżanta Iwonę Krajewską, p. Małgorzatę Morka z PZU S.A. Inspektorat w Wyszkowie, Dyrektora PKO Banku Polskiego p. Marzenę Karp i p. Bogusławę Chmielewską,  liczne grono rodziców oraz oczywiście wszystkie dzieci.
          Uroczystość rozpoczęła się od zaśpiewania Pieśni Szkoły. Następnie uczennica klasy piątej Alicja Kalata w imieniu społeczności uczniowskiej przywitała dzieci pierwszych klas. Pierwszoklasiści ubrani w stroje galowe niecierpliwie oczekiwali na najważniejszy moment uroczystości – pasowanie na ucznia. Najpierw jednak musieli zaprezentować program artystyczny. Pierwszaki z dumą prezentowały to, czego zdążały się nauczyć. Pięknie deklamowały wiersze i wspólnie śpiewały piosenki. Swój pierwszy „egzamin” dzieci zdały znakomicie. Po ślubowaniu na sztandar szkoły odbyło się pasowanie na uczniów dokonane przez Panią Dyrektor Urszulę Gałecką. Ukoronowaniem tego aktu było wręczenie legitymacji szkolnych oraz pamiątkowych dyplomów. Od przybyłych gości dzieci otrzymały mnóstwo upominków a od rodziców słowniki ortograficzne. Miłym uwieńczeniem uroczystości był słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

      • Ekologiczni Wyszkowianie to też My
        • Ekologiczni Wyszkowianie to też My

          27.10. 2015 r. uczniowie klasy IVa wraz z wychowawcą p.H.Zdunek pojechali na wycieczkę do Ogrodu Botanicznego w Powsinie. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach przyrodniczych realizowanych w ramach projektu "Ekologiczni Wyszkowianie". W drodze powrotnej uczniowie zajechali do Wilanowa, gdzie również zwiedzali ogród i park. Wszyscy uczestnicy byli zachwyceni pięknem ogrodu jesienią.         

          Ponadto w ramach powyższego projektu w klasie przeprowadzono zajęcia na temat "Zanieczyszczenia środowiska".Na zajęciach uczniowie dyskutowali na temat coraz większego problem zanieczyszczenia środowiska, wskazywali na zagrożenia i skutki, szukali rowiązań oraz wykonali plakatyzachęcające do dbania o naszą planetę.

          Hanna Zdunek

      • Lekcja z zajęć technicznych inaczej
        • Lekcja z zajęć technicznych inaczej

          22.10.2015 r. lekcja z zjęć technicznych w klasie 4a przebiegała inaczej niż zwykle.
          Na zajęcia przybył gość Paweł Zaremba wiceprezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Lucynowie Dużym i jednocześnie ratownik przedmedyczny. Uczniowie dowiedzieli się o wykonywaniu kolejnych czynności podczas udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadkach. Zapoznali się z resuscytacją rannych oraz sami ćwiczyli wykonywanie sztucznego oddychania na fantomie. Ćwiczenia na fantomie umożliwiają wytrenowanie poszczególnych czynności w taki sposób, aby w sytuacji  gdy człowiek jest świadkiem wypadku mógł działać automatycznie. Bez zastanawiania się i bez wątpliwości. Dzięki tym ćwiczeniom dzieci nabiorą wprawy i będą wykonywały je w sposób rutynowy w przyszłości, bo dla 10-latków jest to trudna sztuka. Klasa poznała też zawartość i zastosowanie poszczególnych akcesoriów wchodzących w skład torby medycznej. Ponadto uczniowie wykonywali też ćwiczenia praktyczne w przypadku złamań lub zwichnięć. Lekcja pt. "Pomoc poszkodowanym w wypadkach" przebiegła tak szybko, że nikt nie chciał opuścić sali.

          Dziekuję za ciekawą lekcję p. Pawłowi Zaremba

          - nauczyciel zajęć technicznych 

      • Jesień słowem malowana
        • Jesień słowem malowana

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

          16 października  2015 odbył się szkolny konkurs recytatorski „ Jesień słowem malowana”. Podzielony był na dwa etapy. W pierwszym zaprezentowali się uczniowie klas I- III, recytując pięknie przygotowane wiersze o jesieni. Następnie prezentowali  się uczniowie z klas IV- VI i chociaż niekiedy zżerała ich trema, starali się podczas swojego występu oddać piękno tej niezwykłej pory roku. Komisja w składzie:   p. I. Kucharczyk- przedstawiciel rodziców, p. K. Kurek, p. M. Kwiecińska pod przewodnictwem p. Dyrektor Urszuli Gałeckiej miała trudne zadanie. Oceniano dykcję, interpretację głosową utworu i stopień jego opanowania. W kategorii klas I- III do etapu gminnego zakwalifikowały się dwie osoby: Zuzanna Kamińska z klasy III i Przemysław Pielak z klasy II B., w kategorii klas starszych: Oliwia Kaczmarska z klasy VI A i Igor Powierza z klasy V.

                                                                                   Opiekunki konkursu U. Kalata, M. Kwiecińska

      • W rytmie flamenco
        • W rytmie flamenco

          W dniu 15.10.2015r Agencja Artystyczna MAT przyjechała do naszej szkoły z programem muzycznym "W rytmie flamenco". Dzieci dowiedziały się mnóstwo ciekawych informacji o gitarze, jej pochodzeniu oraz usłyszały jak brzmi gitara klasyczna i gitara elektryczna. Chętni uczniowie biorący udział w przedstawieniu zabrały nas na korridę i na występ hiszpańskich cyganów. Tradycyjnie na koniec występu odbył się konkurs wiedzowy. Tym razem najlepszy okazał się uczeń klasy Ia.

      • DEN w naszej szkole
        • DEN w naszej szkole

          13.10.2015 r. w naszej szkole już od rana dało się zauważyć wielkie święto. Uczniowie z kwiatami, w strojach galowych przyszli dziś do szkoły. Po lekcjach miał miejsce apel przygotowany przez uczniów klas: Ia, IIIa, IVa, Va i VIa pod opieką pań: Urszuli Kalata, Małgorzaty Kwiecińskiej, Urszuli Powierza i Katarzyny Napiórkowskiej z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie w humorystyczny sposób podziękowali nauczycielom i pozostałym pracownikom szkoły za wielki wkład w ich wychowanie. Spotkanie uatrakcyjniły dzieci śpiewem i tańcem. Na koniec uczniowie wręczyli kwiaty wszystkim pracownikom szkoły i nauczycielom-emerytom. Do życzeń dołączyli się przedstawiciele Rady Rodziców, która zasponsorowała kwiaty.

          Pani dyrektor również złożyła życzenia swoim pracownikom szkoły oraz dokonała uroczystego wręczenia nagród wyróżnionym, choć jak przyznała nagrody należą się wszystkim. 

      • WYBORY DO MŁODZIEŻOWEJ RADY MIEJSKIEJ W WYSZKOWIE
        • WYBORY DO MŁODZIEŻOWEJ RADY MIEJSKIEJ W WYSZKOWIE

          7 października odbyły się pierwsze wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Wyszkowie. Z naszego okręgu wyborczego kandydowali uczniowie klas VI: Wiktoria Powierza i Dawid Nowak. Nad prawidłowym przebiegiem wyborów czuwała komisja w składzie: Urszula Gałecka – przewodnicząca, Urszula Kalata – członek, Maja Onisk – członek.

          Wybory miały na celu zaangażowanie młodzieży w tworzenie społeczeństwa obywatelskiego, a udział w nich był dobrowolny. Dorośli powinni brać przykład z młodych ludzi, bo frekwencja wyborcza wyniosła 90,32 %. Dużym zaufaniem wyborcy obdarzyli Dawida Nowaka, zdobył on aż 87,5% głosów. To Dawid będzie miał wpływ na procesy decyzyjne i zdobędzie wiedzę z zakresu funkcjonowania samorządu lokalnego. Jego zadaniem będzie informowanie rówieśników o decyzjach lokalnych władz. Gratulujemy Dawidowi wygranej.

           

                                                                                                     Opiekun Samorządu Uczniowskiego

          Urszula Kalata         

        • Zbiórka korków plastikowych

          Szkoła prowadzi zbiórkę korków od butelek plastikowych na rzecz chorych dzieci. Uczniowie mogą oddawać nakrętki do specjalnie wyznaczonych miejsc w szkole. Nie bądźmy obojętni na pomoc chorym! Jedną nakrętką nie można zasponsorować wózka inwalidzkiego czy rehabilitacji dla osoby chorej. Uda się to jednak, jeśli skompletuje się kilka ton takich odpadów. Dlatego w szkołach, urzędach czy sklepach nakrętki zbierają już wszyscy. Chodzi oczywiście o akcję społeczną, dzięki której pomożemy nie tylko środowisku, ale przede wszystkim osobom chorym.

          Zachęcam do zbiórki nakrętek.

          dyrektor - p. U. Gałecka

        • "Nierówni"

          23 września 2015 r. w WOK "Hutnik" w Wyszkowie odbył się I Przegląd Form Artystycznych Osób z Niepełnosprawnościami pod patronatem Burmistrza Wyszkowa. Przegląd zorganizowano po raz pierwszy w celu promowania talentów i zainteresowań osób niepełnospraawnych. Na scenie zaprezentowali się podopieczni z 10 placówek.

          Interesująco zaprezentowali się podopieczni ze Środowiskowego Domu Samopomocy "Soteria". Przygotowali inscenizację poetycką pod tytułem "Przygoda zwana życiem". Na występ złożyły się wiersze ks. Jana Twardowskiego.

          Gościnnie wraz z nimi wystąpili uczniowie klasy III naszej szkoły pod opieką wychowawcy Ewy Kopko. Zaśpiewali piosenkę pod tytułem "Nierówni" Mieczysława Szczęśniaka ze słowami ks. Jana Twardowskiego.

          Występ bardzo podobał się. Dzieci zrobiły duże wrażenie na publiczności i otrzymały wiele gorących braw.

          więcej ..

          i jeszcze więcej zdjęć...

          Ewa Kopko

      • Akcja Sprzątanie Świata
        • Akcja Sprzątanie Świata

          W naszej szkole do akcji Sprzątanie Świata przystąpili uczniowie z klas IV-VI 18 września 2015 r. Starsza społeczność szkolna pod opieką nauczycieli wyruszuła na pobliskie drogi oraz na groby w Fideście, aby oczyścić ze śmieci okolice i miejsce pomordowanych podczas II wojny światowej. Miejmy nadzieję, że przez dłuższy czas będą czyste tereny.

          O akcji Sprzątanie Świata można poczytać tu...

        • Wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Wyszkowie

          Wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Wyszkowie będą 7 października

          Zgodnie z ordynacją wyborczą 3 września ukonstytuowała się Miejska Komisja Wyborcza powołana przez burmistrza do przeprowadzenia wyborów do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Wyszkowie. Komisja 7 września wydała pierwsze zarządzenie, w którym określiła kalendarz wyborczy, zatwierdziła wykaz okręgów wyborczych oraz ilość mandatów radnych. Wybory do młodzieżowej rady odbędą się 7 października, głosowanie przeprowadzane będzie w godzinach od 9.00 – do 13.00.

          Wybory przeprowadzane będą w szkołach podstawowych i gimnazjach Gminy Wyszków. Dyrektorzy szkół do 14 września przekażą do Miejskiej Komisji Wyborczej wnioski z propozycją składu osobowego Okręgowej Komisji Wyborczej właściwej dla danej szkoły. 16 września Miejska Komisja Wyborcza zatwierdza składy komisji, a dzień później zostają one powołane i następuje ich ukonstytuowanie.

          W terminie do 21 września Okręgowe Komisje Wyborcze informują na terenie swojego okręgu o zasadzie zgłaszania kandydatów na radnych i konieczności dostarczenia przez kandydata na radnego listy podpisów popierających jego kandydaturę (potrzeba 20 podpisów poparcia). Do 25 września Miejska Komisja Wyborcza ma za zadanie ustalić i podać do publicznej wiadomości listy kandydatów na radnych Młodzieżowej Rady Miejskiej.

          Kampania wyborcza kandydatów na radnych rozpoczyna się 28 września i trwa do 6 października. Głosowanie odbywać się będzie 7 października w godzinach od 9.00 do 13.00. Miejska Komisja Wyborcza w terminie najpóźniej do 14 października ogłasza wyniki wyborów do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Wyszkowie. Wybory do Rady są równe, bezpośrednie, większościowe oraz odbywają się w głosowaniu tajnym.

          **

          Okręgi wyborcze i liczba mandatów ustalone

          Zgodnie z ordynacją wyborczą i na podstawie danych z poszczególnych szkół Miejska Komisja Wyborcza ustaliła  wykaz okręgów wyborczych i mandatów do obsadzenia w wyborach do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Wyszkowie.

          Tak, jak mówi ordynacja wyborcza, każdemu okręgowi wyborczemu przysługuje ilość mandatów proporcjonalna do ilości uczniów w danym okręgu, wyliczana na podstawie proporcji - 1 mandat na każde rozpoczęte 160 uczniów w danym okręgu w roku szkolnym poprzedzającym rok szkoły, w którym zarządzono wybory. Na tej podstawie Miejska Komisja Wyborcza ustaliła 15 okręgów wyborczych. Z liczby uczniów w poszczególnych szkołach, na podstawie ordynacji Miejska Komisja Wyborcza wyliczyła liczbę mandatów i rozkładają się one następująco:

          Okręg Wyborczy nr 1 – Szkoła Podstawowa  nr 1: dwa mandaty (uprawnionych do głosowania 301 uczniów, uprawnionych do kandydowania 97 uczniów)

          Okręg Wyborczy nr 2 – Szkoła Podstawowa  nr 2: dwa mandaty (uprawnionych do głosowania 262 uczniów, uprawnionych do kandydowania 82 uczniów)

          Okręg Wyborczy nr 3 – Szkoła Podstawowa  w Lucynowie – jeden mandat (uprawnionych do głosowania 67 uczniów, uprawnionych do kandydowania 17 uczniów)

          Okręg Wyborczy nr 4 – Szkoła Podstawowa  w Leszczydole Starym – jeden mandat (uprawnionych do głosowania 48 uczniów, uprawnionych do kandydowania 12 uczniów)

          Okręg Wyborczy nr 5 – Zespół Szkół w Leszczydole Nowinach – Szkoła Podstawowa: jeden mandat (uprawnionych do głosowania 61 uczniów, uprawnionych do kandydowania 22 uczniów)

          Okręg Wyborczy nr 6 – Zespół Szkół w Rybnie – Szkoła Podstawowa: jeden mandat (uprawnionych do głosowania 45 uczniów, uprawnionych do kandydowania 15 uczniów)

          Okręg Wyborczy nr 7 – Zespół Szkół Rybienko Leśne – Szkoła Podstawowa: jeden mandat (uprawnionych do głosowania 92 uczniów, uprawnionych do kandydowania 34 uczniów)

          Okręg Wyborczy nr 8 – Zespół Szkół w Wyszkowie – Szkoła Podstawowa nr 5: dwa mandaty (uprawnionych do głosowania 261 uczniów, uprawnionych do kandydowania 88 uczniów)

          Okręg Wyborczy nr 9 – Zespół Szkół w Wyszkowie – Gimnazjum: cztery mandaty (uprawnionych do głosowania 494 uczniów, uprawnionych do kandydowania 494 uczniów)

          Okręg Wyborczy nr 10 – Gimnazjum nr 2 w Wyszkowie: trzy mandaty (uprawnionych do głosowania 472 uczniów, uprawnionych do kandydowania 472 uczniów)

          Okręg Wyborczy nr 11 – Zespół Szkół Rybienko Leśne: dwa mandaty (uprawnionych do głosowania 176 uczniów, uprawnionych do kandydowania 176 uczniów)

          Okręg Wyborczy nr 12 – Zespół Szkół w Leszczydole Nowinach – Gimnazjum: jeden mandat (uprawnionych do głosowania 69 uczniów, uprawnionych do kandydowania 69 uczniów)

          Okręg Wyborczy nr 13 – Zespół Szkół w Rybnie – Gimnazjum: jeden mandat (uprawnionych do głosowania 494 uczniów, uprawnionych do kandydowania 494 uczniów)

          Okręg Wyborczy nr 14 – Szkoła Podstawowa w Łosinnie: jeden mandat (uprawnionych do głosowania 22 uczniów, uprawnionych do kandydowania 9 uczniów)

          Okręg Wyborczy nr 15 – Szkoła Podstawowa w Olszance: jeden mandat (uprawnionych do głosowania 26 uczniów, uprawnionych do kandydowania 9 uczniów)

          W podziału i obsadzenia mandatów wynika, że w kadencji 2015 – 2017 Młodzieżowa Rada Miejska w Wyszkowie liczyć będzie 24 radnych (wcześniej szacowana przez Fundację Civis Polonus liczba 17 radnych wynikała z obliczeń na podstawie szacunkowych danych odnośnie liczby uczniów w szkołach, Miejska Komisja Wyborcza zweryfikowała tę liczbę poprzez analizę danych szczegółowych). 

      • Święto pieczonego ziemniaka
        • Święto pieczonego ziemniaka

          Dnia 17.09.2015 r. klasy: Ia, Ib i IIIa obchodziły „Święto pieczonego ziemniaka”. Dzieci pod opieką pań: Ewy Kopko, Urszuli Powierzy, Joanny Zawiszy, Katarzyny Napiórkowskiej i Anny Zaremby wyruszyły do Lucynowa Dużego. W bezpiecznym miejscu w pobliżu lasu wspólnie przygotowaliśmy ognisko. Pieczone ziemniaki i kiełbaski były pyszne. Gry i zabawy na świeżym powietrzu dostarczyły wszystkim dużo emocji. Najbardziej spodobało się nam przeciąganie liny. Było dużo śmiechu i radości. Dzieci sprawiły się znakomicie, dzielnie pokonały drogę w obydwie strony.

      • WYBRALIŚMY NOWE WŁADZE
        • WYBRALIŚMY NOWE WŁADZE

          14 września 2015 r. uczniowie klas IV – VI wzięli udział w wyborach do Rady Samorządu Uczniowskiego. Tego dnia wybrali również swoich Opiekunów i  Szkolnego Rzecznika Praw Ucznia.

           

          Nowa Rada Samorządu Uczniowskiego :

          DAWID NOWAK – przewodniczący

          MACIEJ CIACH – zastępca przewodniczącego

          Członkowie:

          MAJA ONISK

          KAROLINA POWIERZA

          BARTŁOMIEJ ZAJĄC

          WERONIKA URBANOWSKA

           

          OPIEKUNOWIE: Urszula Kalata, Małgorzata Kwiecińska

           SZKOLNY RZECZNIK PRAW UCZNIA: Urszula Kalata

      • II Festiwal Latawców w Wyszkowie z udziałem uczniów z naszej szkoły
        • II Festiwal Latawców w Wyszkowie z udziałem uczniów z naszej szkoły

           

          12 września 2015 r. w Wyszkowie odbył się II Festiwal Latawców sponsorowany przez PSS Społem i Burmistrza Wyszkowa. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy 5a, którzy stanęli na wysokości zadania i wykonali w krótkim czasie latawce statyczne. Po zarejestrowaniu się z niecierpliwością oczekiwali na lot swojego latawca. Zmusić taki sprzęt, aby uniósł się w górę kiedy chwilami w ogóle nie było wiatru okazało się bardzo trudne. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło o godz. 11.15. Pomimo, że uczniowie naszej szkoły nie zakwalifikowali się na pierwsze trzy miejsca, to samą obecnością i wytrwaniem do końca w niesprzyjających warunkach pogodowych zasługują na wielkie wyróżnienie. Szkoda tylko, że organizatorzy nie wręczyli nagród pocieszenia wszystkim uczestnikom jak podali w regulaminie.

          Dziękuję rodzicom dzieci uczestniczących w festiwalu za umożliwienie uczniom udziału w konkursie

          M. Zaremba

      • Dopalacze! Gdzie szukać pomocy?
        • Dopalacze! Gdzie szukać pomocy?

          Państwowa Inspekcja Sanitarna podaje: W ostatnich dniach w kraju odnotowano wiele przypadków zatrucia narkotykami, tzw. dopalaczami. Do szpitali trafiły osoby z ostrym zatruciem organizmu. Apelujemy i ostrzegamy, aby nie kupować i nie zażywać takich substancji. Producenci i sprzedawcy dopalaczy kierują się przede wszystkim zyskiem, za nic mając ludzkie życie. Sprzedając dopalacze – sprzedają śmierć!
          Masz wątpliwości czy Twoje dziecko zażywa dopalacze? Chcesz dowiedzieć się więcej na temat możliwości leczenia? Wiesz wszystko o negatywnych skutkach tych niebezpiecznych substancji? Masz informacje o miejscach, w których handluje się zakazanymi środkami? Jesteś uzależniony? Ministerstwo Spraw Wewnętrznych przygotowało listę numerów telefonów pod którymi można szukać pomocy. Lista zostanie także przekazana do wszystkich resortów, urzędów wojewódzkich oraz powiatów.
          800 060 800 – Bezpłatna, całodobowa infolinia Głównego Inspektora Sanitarnego. Pod tym numerem telefonu możemy uzyskać informacje na temat negatywnych skutków zażywania dopalaczy oraz o możliwościach leczenia. Infolinia jest także przeznaczona dla rodziców, którzy mają wątpliwości czy ich dzieci zażywają dopalacze. Na infolinię GIS można przekazywać także informacje, które mogą ułatwić służbom dotarcie do osób handlujących tymi nielegalnymi substancjami.

          więcej ...

        • Rok Otwartej Szkoły

          Minister edukacji narodowej ustanowiła rok szkolny 2015/2016 Rokiem Otwartej Szkoły. Szefowa MEN ustaliła też kierunki realizacji polityki oświatowej na ten czas.

          – Otwarta szkoła to taka, która nie zamyka się na kulturę, sztukę, sport, środowiska lokalne. Potrafi korzystać z tego, co ją otacza – mówi szefowa MEN. więcej tu ...

      • Nowy rok szkolny 2015/2016 rozpoczęty
        • Nowy rok szkolny 2015/2016 rozpoczęty

          1 września 2015 roku o godzinie 8.00 Mszą świętą w parafialnym kościele zainaugurowano uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego 2015/2016 z udziałem pocztu sztandarowego szkoły. Następnie uroczystość miała miejsce 
          na dużej sali gimnastycznej w szkole. Wszystkich zebranych przywitała p. dyrektor Urszula Gałecka. Uroczystego przekazania władzy dokonał Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych p. Sławomir Cieślak, który podziękował
          p. Elżbiecie Królikowskiej za wspaniałe sterowanie  szkołą. Rada Rodziców przywitała nową p. Dyrektor kwiatami.
          Po zapoznaniu z listem Prezesa Rady Ministrów RP Ewy Kopacz i przedstawieniu kadry pedagogicznej uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawczyniami w salach lekcyjnych.

          Poczet sztandarowy pod opieką p. Małgorzaty Nasiadka brał udział w gminnych uroczystościach inaugurujących rok szkolny 2015/2016 w Szkole Podstawowej nr 2 w Wyszkowie.

      • Półkolonie podczas letnich wakacji
        • Półkolonie podczas letnich wakacji

          Półkolonie w naszej szkole trwały dwa tygodnie od 20 do 31 lipca 2015 roku, których kierownikiem była p. Elżbieta Królikowska – dyrektor szkoły. Pod czujnym okiem opiekunek p. Anny Zaremba i p. Anny Kalinowskiej dzieci wykonywały prace plastyczne: napisy swoich imion w formie graffiti, papierowe stroje, papierowe akwaria. Ciekawymi zajęciami były: Scrapbooking prowadzone przez gościa p. Agnieszkę Sieńkowską, podczas których dzieci malowały swój własny portret profesjonalnymi narzędziami malarza, a także pokaz mody własnoręcznie wykonanych strojów. Odbywały się też zajęcia kulinarne. Dzieci piekły gofry przyozdabiając je bitą śmietaną i owocami. Innego dnia robiły apetyczne owocowe desery. Nie obyło się też bez wycieczek bliższych i dalszych. W drugim dniu półkolonii uczestnicy wyjechali razem z opiekunami do Kina Dobrych Filmów w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik” na film pt. „W głowie się nie mieści”, a następnie do Kolorado w Warszawie. Piątego dnia była wycieczka rowerowa do OSP w Lucynowie Dużym. Dzieci miały okazję dowiedzieć się i posłuchać strażaka p. Pawła Zaremby, na czym polega ich praca, a następnie podziwiały łono natury Lucynowa Dużego podczas przejażdżki na pobliskie łąki. Innego dnia korzystały z zajęć rekreacyjnych na basenie w Wyszkowie. Ostatniego dnia odbyło się pożegnalne ognisko na prywatnej działce w Lucynowie Dużym. Dzieci piekły kiełbaski oraz ziemniaki. Wspólnie bawiły się. Na pamiątkę udziału półkolonii otrzymały dyplomy wraz z małymi upominkami.

          Dziękujemy p. Jerzemu Szymańskiemu za gościnność na działce.

          Anna Zaremba

          Anna Kalinowska

        • Ważne informacje dla rodziców na rok szkolny 2015/2016

          Szanowni Rodzice!

             Dla uczniów kl. I i II oraz IV należy zakupić tylko podręczniki do religii ( jeżeli dziecko będzie brać udział w tych zajęciach). Pozostałe podręczniki otrzymają uczniowie we wrześniu w szkole (zakupione ze środków MEN).

          Wykaz podręczników na rok szkolny 2015/2016 kliknij tu ... Został dopisany podręcznik z religii!

          WYPRAWKA SZKOLNA

          Uczniowie klasy III oraz uczniowie posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego z klas V-VI mogą ubiegać się o dofinansowanie do zakupu podręczników tzw.”Wyprawka szkolna” (przy spełnianiu odpowiednich kryteriów dochodowych – dochód na osobę nie może przekroczyć kwoty netto 574,00zł).

          Wnioski do „Wyprawki szkolnej” można będzie odbierać ze szkoły od dnia 10.08.2015r.

      • Zakończenie roku szkolnego
        • Zakończenie roku szkolnego

          26 czerwca 2015 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015. Uroczystość rozpoczęła się udziałem społeczności szkolnej wraz z pocztem sztanadarowym szkoły we Mszy Św. w kościele parafialnym. Następnie dalsza część odbyła się na dużej sali gimnastycznej. Uczniowie, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce otrzymali nagrody książkowe, a uczniom klasy VI a, jeśli w klasach IV-VI mieli powyżej 4,75 pani dyrektor Elżbieta Królikowska wręczyła im srebrne tarcze. Rodzice uczniów ze śrenią 5,0 otrzymali list gratulacyjny, a zaangażowani w pracę szkoły dyplom przyjaciela szkoły. Uczniowie klasy szóstej wchodzący w skład pocztu sztandarowego przekazali sztandar swoim młodszym kolegom. Po otrzymaniu od swojej p. wychowawczyni Hanny Zdunek świadectw wraz z zaświadczeniami o wynikach sprawdzianu szóstoklasiści podziękowali swoim nauczycielom i pracownikom szkoły oraz rodzicom za wychowanie wręczając róże. Sami również dostali upominki na pamiątkę od swoich o rok młodszych kolegów i koleżanek. Na koniec p. dyrektor oznajmiła wszystkim obecnym o rezygnacji z funkcji dyrektora od nowego roku szkolnego. Informacja ta była "gorzkim cukierkiem do przełknięcia" dla uczniów i rodziców.

          O 11.30 najlepsi uczniowie z naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym i p. dyrektor uczestniczyli w gminnym zakończeniu roku szkolnego, który miał miejsce w Zespole Szkół nr 3 "Rybienko Leśne" w Wyszkowie.Wyróżnieni uczniowie otrzymali z rąk Burmistrza Wyszkowa dyplomy i nagrody. Wszyscy dyrektorzy szkół z Gminy Wyszków podziękowali naszej p. dyrektor Elżbiecie Królikowskiej za wieloletnią współpracę.

        • Piknik na pożegnanie szkoły

                                              

                        25.06.15r. Pan Marcin Wiśniewski  już  po raz  drugi  (w tym roku szkolnym) gościł  uczniów  klasy I a i I b  w  Ośrodku Edukacji Ekologicznej  „VIRGA” w Drogoszewie.  Jedną z wielu atrakcji pikniku była  pogadanka  pt. „Bóbr budowniczy”, na zakończenie której dzieci wykonały pracę plastyczną  nawiązująca do tematu spotkania pt. „ Bóbr moich marzeń”. Poza tym  pierwszaki odwiedzili i karmili zwierzęta  mieszkające w ośrodku, m.in. gęsi, kury,  kozy,  kuce,  króliki. Wzięli  też udział w klasowym turnieju sportowym ( przeciąganie liny, napełnianie miski wodą, przenoszenie  piłki lekarskiej, bieg w workach).

          Po wytężonym wysiłku przyszedł czas na odpoczynek i wspólny poczęstunek, a potem na  swobodną zabawę na placu zabaw,  który dzieciom przypadł do gustu. Wszystkie dzieciaki  tryskały niesamowitą energią. Uśmiech nie schodził  im z twarzy, a słoneczna  pogoda sprzyjała  wesołej zabawie. 

           

                                                                         Dziękujemy rodzicom

                                                                  za pomoc i opiekę nad dziećmi

                                                             - M. Augustynik i M. Skołożyńska

      • Spotkanie z policjantem
        • Spotkanie z policjantem

           

          25 czerwca w naszej szkole gościła pani policjant, która prowadziła pogadankę w dwóch kategoriach wiekowych 0-III i IV -VI o bezpiecznym spędzaniu wakacji w lesie, nad wodą i na polach podczas prac polowych. Później nastąpiła miła dla uczniów chwila. Najpierw p. dyrektor wręczyła uczniom klasy czwartej karty rowerowe, a następnie wyróżnieni uczniowie w różnych konkursach i projektach otrzymali dyplomy.

        • Zebranie informacyjne

          Szanowni Rodzice!

          Serdecznie zapraszamy Rodziców dzieci rozpoczynających od 1 września 2015 r. realizację rocznego przygotowania przedszkolnego oraz Rodziców dzieci rozpoczynających naukę w klasie pierwszej na zebrania informacyjne, które odbędą się 23 czerwca 2015 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Lucynowie.

          Rodzice dzieci klas pierwszych - godz. 1700

          Rodzice dzieci z oddziałów przedszkolnych - godz. 1815

           

      • Wycieczka do Torunia
        • Wycieczka do Torunia

          18.06.2015 r. uczniowie klas V a, VI a oraz I a i I b pod opieką p. M. Skołożyńskiej, p. B. Szczerba, p. H. Zdunek i p. M. Nasiadka wyruszyli na wycieczkę do Torunia, której celem było poznanie zabytków i architektury tego historycznego miasta. W obrębie Starego Miasta zwiedziliśmy Krzywą Wieżę, Stary rynek z ratuszem, kamienice mieszczańskie, Dom i pomnik Mikołaja Kopernika, Katedrę św. Janów. Po wejściu na wieżę katedry podziwialiśmy ogromny dzwon – Tuba Dei (Trąba Boża), który jest nie tylko największym polskim dzwonem średniowiecznym, ale również jednym z największych w Polsce.

          Kolejnym punktem naszej wycieczki były piernikowe warsztaty w Królewskiej Piernikarni na Rynku Starego Miasta, gdzie uczniowie świetnie poradzili sobie z własnoręcznym wyrobem pierników. Zgłębiliśmy tam tajemnice wypieku słynnych toruńskich pierników. Dowiedzieliśmy się, jakich składników dodaje się do nich, skąd pochodzą, jak wyglądają.

          Zwiedziliśmy również Ruiny Zamku Krzyżackiego, które są pozostałościami po pierwszej i jednocześnie najstarszej warowni krzyżackiej na terenie Ziemi Chełmińskiej. W podziemiach zamku wielu emocji dostarczyła nam sala strachu.

          Na koniec wszyscy relaksowali się na statku podczas rejsu po Wiśle, podziwiając panoramę miasta.

          Dzieci wróciły do domu zachwycone atrakcjami wycieczki i pełne wrażeń.

          M. Nasiadka

      • 10 lat z Mistrzem Janem
        • 10 lat z Mistrzem Janem

          Pod takim hasłem odbyła się 14 czerwca 2015 roku uroczystość 10 rocznicy nadania imienia Jana Brzechwy naszej szkole. Wyświetlane krótkie migawki filmowe przypomniały o wręczeniu szkole sztandaru oraz w jakich uroczystościach gościł on przez 10 lat.

          Pani dyrektor przedstawiła rys historyczny szkoły. Uhonorowała statuetkami w postaci serca ludzi, dzięki którym szkoła może pochwalić się salą gimnastyczną i boiskiem. Byli to Burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski oraz K. Białek i E. Zaremba. Dla nauczycieli emerytów i emerytów obsługi również miała niespodzianki w postaci "Medalu Serdecznego Uśmiechu". Wyróżnionymi gośćmi byli p. Zofia Ciuraj, p. Barbara Pieńczuk, p. Teresa Skwara i p. Krystyna Ołdak.

          Jednak najwięcej oklasków otrzymali najmłodsi uczestnicy uroczystości. Uczniowie z klasy 0a zatańczyli do piosenek "Witajcie w naszej bajce" i "Dzik jest dziki", a z klasy II a - "Pomidor" i "Kokoszka Smakoszka". Cała klasa III a przedstawiła wiersz z podziałem na role naszego patrona "Na straganie". Uczniowie z klasy IIa rapowali, a z klasy 0b zaśpiewali wiersze nagrodzone w konkursach literackich organizowanych przez szkołę we wcześniejszych latach. W świat bajek patrona przenieśli: Pan Kleks, w którego wcielił się Dawid Powierza z klasy VI a i Kłamczucha w wykonaniu Joanny Pankowskiej z klasy I a.

          Organizator konkursu literackiego "Wiersz o szkole" p. Urszula Kalata i koordynatorzy konkursów plastycznych: "Moja szkoła za 10/100 lat i "Logo mojej szkoły" p. Małgorzata Augustynik i p. Monika Skołożyńska  przedstawiły wyniki konkursów, a pani dyrektor wręczyła nagrody.

          Uroczystość szkoły połączona była z festynem. Uczniowie brali udział w konkurencjach sportowych na sali gimnastycznej. Na świeżym powietrzu dzieci mogły pojeździć na kucyku, samochodzikami lub skorzystać ze zjeżdżalni.

           

      • PIERWSZOKLASIŚCI  W  „ŚWIECIE  MAGII  I  I ILUZJI”
        • PIERWSZOKLASIŚCI W „ŚWIECIE MAGII I I ILUZJI”

           

          11 czerwca klasy I a i I b odbyły niesamowitą podróż. Zwiedzały miejsce, gdzie niemożliwe stało się możliwe Wszystko to zobaczyły  na „ Farmie Iluzji” w Mościskach. Farma to nowo otwarty park edukacji i rozrywki dla dzieci i dorosłych, w  którym nie tylko można zobaczyć, ale także doświadczyć efektu  iluzjonistycznego. Tu nic nie jest takie jakie się z pozoru wydaje.  Kilkugodzinny pobyt na Farmie, pozwolił dzieciom wkroczyć w ciekawy świat na pograniczu magii i rzeczywistości. Czekało  tam na nich mnóstwo różnych atrakcji, np.: Latająca Chata Tajemnic, Muzeum Iluzji, Wiklinowy Labirynt, Krzesło Olbrzyma , Giga Szachy, Studnia Nieskończoności,  plaża, dużo zieleni oraz teren do zabawy i wypoczynku. Pierwszaki zobaczyły  dziesiątki eksponatów,  rzeźb zaprzeczających ludzkim zmysłom. To wszystko sprawia, że Park jest idealnym miejscem na wakacyjny weekendowy wypad  także z rodziną.  
          Cóż to były za wrażenia, cóż za doznania! Coś niesamowitego! Jednym słowem – czary.  

           

                                                                                     Dziękujemy rodzicom klasy Ia i Ib

                                                                                        za pomoc  i opiekę nad dziećmi

                                                                                     - M. Skołożyńska,  M. Augustynik

      • Zaproszenie od Seniorów
        • Zaproszenie od Seniorów

           

          Burmistrz Wyszkowa, Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Seniorzy Domu Dziennego Pobytu "Senior" zaprosili uczniów z klas 0a i 0b na przedstawienie z okazji Dnia Dziecka, które odbyło się 9 czerwca 2015 roku w WOK "Hutnik".
          Na powitanie każde dziecko otrzymało słodki upominek. Seniorzy przygotowali inscenizację "Rzepki", "Murzynka Bambo"
          i "Czerwonego Kapturka". Na zakończenie zespół  "Wyszkowiacy" zaśpiewał znane dziecięce przeboje a Pani Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Agnieszka Mróz przeczytała wiersz o witaminkach. występ sprawił wiele radości nie tylko dzieciom, ale również wykonawcom.

          Urszula Powierza

      • 10 lat minęło ...
        • 10 lat minęło ...

          Zapraszam absolwentów szkoły, uczniów klas 0-VI wraz z rodzicami i wszystkich zainteresowanych na uroczystość 10 - lecia nadania szkole imienia Jana Brzechwy i poświęcenia sztandaru, która odbędzie się 14 czerwca o godz. 15.00 w budynku szkoły. W programie m. in. część artystyczna w wykonaniu uczniów, wystawa osiągnięć szkoły przez minione 10 lat, rozstrzygnięcie konkursów i inne.

          Drodzy uczniowie, pamiętajcie o uczestnictwie 14.06.2015r. w niedzielnej mszy św. o godz. 10.30.

           

          dyrektor szkoły - Elżbieta Królikowska

      • Spektakl "Przyjaciel"
        • Spektakl "Przyjaciel"

           

          27 maja gościli w naszej szkole rodzice ze Stowarzyszenia Rodzin Dzieci z Zaurzeniami Rozwoju "Bądźmy w Kontakcie". Od niespełna roku Stowarzyszenie jest związane z naszą placówką,  szkoła jest  jego sidzibą, miejscem spotkań i szkoleń dla rodziców i nauczycieli. Po zaproszeniu Pani Dyrektor mamy ze Stowarzyszenia przyjechały do Lucynowa ze spektaklem "Przyjaciel" autorstwa Emilii Moniuszko-Kwiecińskiej, który mogli obejrzeć  uczniowie klas 0- III i przedszkolaki. W przedstawieniu wystąpili uczniowie naszej szkoły: Jaś Kowalewski i Alicja Kalata. Mamy nadzieję, że uczniowie wiele dowiedzieli się o przyjaźni, a przy tym świetnie się bawili. 

          Dziękujemy Dyrekcji szkoły za życzliwość i owocną  współpracę.

           

          Urszula Kalata - członek Zarządu

          Stowarzyszenia Rodzin Dzieci z Zaurzeniami Rozwoju "Bądźmy w Kontakcie"

      • Dzień Mamy klasy 0 a
        • Dzień Mamy klasy 0 a

             26 maja w oddziale przedszkolnym „0a” odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki. Uczniowie pod opieką pań Urszuli Powierza i Katarzyny Napiórkowskiej przygotowali wzruszającą część artystyczną oraz konkursy. Każde dziecko wręczyło swojej mamie własnoręcznie wykonany kwiatek. Dużo emocji wśród mam wzbudziło rozpoznawanie własnego portretu. Salwy śmiechu spowodowało karmienie dzieci serkiem z zawiązanymi oczami. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez dzieci.

          Urszula Powierza   

      • W Polskę ruszamy... -  Kraków – Zakopane – Wieliczka
        • W Polskę ruszamy... - Kraków – Zakopane – Wieliczka

          25 maja 2015 roku 33 osobowa grupa uczniów z klas IV-VI wyjechała na czterodniową wycieczkę w góry. Uczniowie zwiedzali najciekawsze i najcenniejsze zabytki kultury polskiej tego regionu.

          Program wycieczki:

          I dzień - zwiedzanie Krakowa: Rynek Główny, Kościół Mariacki z Ołtarzem Wita Stwosza, Wieża Ratuszowa, Barbakan, Brama Floriańska, Katedra Wawelska, Groby i Krypty Królewskie oraz Smocza Jama;

          II dzień - zwiedzanie Zakopanego: Muzeum Tatrzańskie, Start Kościółek i Cmentarz na Pęksowym Brzyzku, Krupówki, Willa Atamana – muzeum Karola Szymanowskiego, Sanktuarium na Krzeptówkach;

          III dzień - wyprawa w Tatry: przejście przez Dolinę Kościeliską, po drodze zwiedzanie Wąwozu Kraków i Jaskini Mroźnej, wjazd wyciągiem na taras widokowy skoczni narciarskiej na Wielkiej Krokwi, wizyta w Bustryku w bacówce oraz pokaz robienia oscypka;

          IV dzień- zwiedzanie Kopalni Soli we Wieliczce.

          Opiekę nad grupą wycieczkowiczów sprawowały p. Małgorzata Kwiecińska, p. Małgorzata Nasiadka i p. Hanna Zdunek.

      • ODKRYWCY Z LUCYNOWA  NA „MISJI PRZYR(G)ODA”
        • ODKRYWCY Z LUCYNOWA NA „MISJI PRZYR(G)ODA”

          Nasza szkoła uczestniczyła w Projekcie „Misja Przyroda – Zielone Szkoły w Parkach Narodowych”. Projekt był dofinansowany ze środków pochodzących z Islandii, Lichtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG. Koordynatorem projektu była Pani Dyrektor Elżbieta Królikowska.
          W dniach 18-22 maja 2015r. 36 uczniów kl. IV-VI wyjechało do Narwiańskiego Parku Narodowego gdzie wcieliło się w rolę badaczy i odkrywców, przez co zdobyło wiedzę na temat zwiedzanego regionu. Najważniejszym walorem przyrodniczym parku jest unikatowy system rzeki, która płynie na tym obszarze wieloma łączącymi i rozdzielającymi się korytami. Dzięki atrakcyjnej formule programu łączącej naukę, gry i zajęcia terenowe uczniowie szybciej i chętniej przyswoili wiedzę przyrodniczą. Jednocześnie jako reporterzy gazety „Misja Przyr(g)oda”, każdego dnia zamieszczali swoje relacje na specjalnie dedykowanym profilu na Facebooku. Dzieciom szczególnie podobało się łowienie i rozpoznawanie bezkręgowców, badanie wody oraz tropienie nietoperzy. W ramach projektu zwiedziły historyczne miasto Tykocin, pałac w Choroszczy i Europejską Wioskę Bocianów w Pentowie. Uczniowie szczęśliwi i zadowoleni będą wspominać pięć dni wielkiej, niezapomnianej lekcji przyrody.

              

      • Ciekawa lekcja w Drogoszewie
        • Ciekawa lekcja w Drogoszewie

          Uczniowie z klasy IIa i IIIa w dniu 08.V.2015r. byli z wizytą w Ośrodku Edukacji Ekologicznej „Virga” w Drogoszewie u Pana Marcina Wiśniewskiego. Brali udział w warsztatach edukacyjnych nt. „ Mała sowa ­mądra głowa”. Dzieci obserwowały zachowanie sówki Płomykówki, którą mogły pogłaskać, dotykały i karmiły zwierzęta znajdujące się w wiejskiej zagrodzie . Malowały figurkę sowy wykonaną z masy solnej, którą zabrały ze sobą do domu. Bawiły się na terenie kompleksu rekreacyjno­edukacyjnego. Były też w pobliskim lesie, gdzie słuchali śpiewu ptaków i rozpoznawali leśną roślinność. Podczas naszego spotkania łączyliśmy naukę z zabawą w terenie. Przygotowany przez Ośrodek program w sposób interesujący dla dzieci poruszał ważne kwestie poszanowania i ochrony przyrody. Pobyt w Ośrodku Edukacji Ekologicznej "Virga" nie tylko wzbogacił wiadomości dzieci i rozbudził zainteresowania przyrodnicze, ale dostarczył im również wielu niezapomnianych wrażeń.

                                                                                                    Ewa Kopko, Joanna Zawisza

           

      • "Czerwony Kapturek"Jana Brzechwy
        • "Czerwony Kapturek"Jana Brzechwy

          13 maja odbyło się w naszej szkole przedstawienie kukiełkowe pt."Czerwony Kapkurek".Uczestniczyli w nim uczniowie klas 0-III i przedszkola. Znaną wszystkim dzieciom baśń Jan Brzechwa napisał wierszem rozpisał na role, dzięki czemy można było wystawić ją na scenie.Członkowie koła teatralnego- uczniowie klasy Va sami przygotowali scenografię (wnętrze domu, las). Publiczność z uwagą śledziła losy bohaterów i gromkimi brawami nagrodziła występ młodych aktorów.

                                                                                                         Opiekun koła teatralnego - Urszula Kalata

      • Ognisko w ramach zajęć świetlicowych
        • Ognisko w ramach zajęć świetlicowych

          Wyprawa na majówkę miała miejsce 7 maja 2015 r. Grupa uczniów z zajęć świetlicowych pod opieką Anny Zaremba wystartowała ze szkoły około godz. 12.40 i dotarła spacerkiem na metę, którą była posesja p. Elżbiety Powierża w Tumanku. Po drodze uczestnicy podziwiali malownicze, rozkwiecone łąki i las. Gdy dotarli już do celu, czekało na nich rozpalone ognisko. Przygotowała je p. Ela, która była drugim opiekunem grupy. Na majówce było wspaniale. W radosnej atmosferze uczniowie posilili się pieczonymi kiełbaskami i ziemniakami. Tak szybko minął czas, aż żal było opuszczać posesję.

          Dziękujemy p. Elżbiecie Powierża za miłą gościnę.

          Anna Zaremba

      • Wycieczka kl. 0 b do Drogoszewa
        • Wycieczka kl. 0 b do Drogoszewa

          7 maja 2015 r. dzieci kl. 0 b były na wycieczce w gospodarstwie agroturystycznym w Drogoszewie. Oglądały zwierzęta i ptaki. Uczestniczyły w warsztatach plastycznych - malowały sowę, karmiły zwierzęta. W miłej atmosferze poznały życie i pracę ludzi na wsi. Wspólnie z gospodarzem grllowały i bawiły się.

          Hanna Budzińska

      • Uroczystość 10-lecia nadania imienia szkole już tuż, tuż...
        • Uroczystość 10-lecia nadania imienia szkole już tuż, tuż...

          Szanowni Państwo ! Drodzy Uczniowie!  

          Przypominam o zbliżających się terminach nadsyłania i przekazywania prac dotyczących konkursów organizowanych przez naszą szkołę z okazji 10 rocznicy nadania   imienia.

          Mam nadzieję, że komisje konkursowe będą miały ogrom pracy.

          W organizację  konkursów wkradł się za moim pośrednictwem ,,Drobny Chochlik”, ale wszystkie nadesłane w terminach prace będą oceniane ( dotyczy-Moja szkoła za 10 lub 100 lat)

          Każda praca konkursowa na odwrocie powinna zawierać :

          1. w przypadku uczniów

          Imię i nazwisko ucznia, klasę, imię i nazwisko rodzica/opiekuna prawnego

          1. w przypadku pozostałych osób

          imię i nazwisko, adres zamieszkania, telefon kontaktowy

          Koordynatorzy konkursów :

          plastycznych: Pani Małgorzata Augustynik i Pani Monika Skołożyńska

          literackiego: Pani Urszula Kalata

          1. „Logo Mojej Szkoły” (plastyczny)

          Praca konkursowa o wymiarach 15cm x 15cm powinna zawierać nazwę szkoły (ma jednoznacznie kojarzyć się z naszą szkołą). Logo szkoły (znak graficzny) będzie przeznaczone do celów promocyjnych, identyfikacyjnych, korespondencyjnych. Każdy uczestnik przygotowuje 1 pracę i dostarcza do szkoły w nieprzekraczalnym terminie do 18.05.2015 r. Wszystkie prace konkursowe stają się własnością szkoły. Podsumowanie konkursu i rozdanie nagród nastąpi w dniu 14.06.2015 r. Podczas oceny prac będą brane pod uwagę: oryginalność, czytelność projektu, estetyka wykonania, pomysłowość.                  

          Ocena w kategoriach:  klasy I, klasy  II – III, klasy IV – VI, oraz rodzice i pracownicy.

          1. „Moja Szkoła za 10  (100) lat” (plastyczny)

          Każdy uczestnik wykonuje 1 prace w dowolnej technice plastycznej (rysunek, malarstwo, collage, grafika.)

          Prace będą oceniane w kategoriach:grupy przedszkolne – format A 4,  klasy I – format A 4, klasy II - III – format A 3, klasy IV – VI – format A 3, rodzice – format – A 3.

          Kryteria oceny: zgodność z tematem konkursu, oryginalność, pomysłowość, estetyka i technika wykonania, kompozycja, gama kolorystyczna. Złożenie prac do 15.05.2015 r. Wręczenie nagród 14.06.2015 r. Prace konkursowe stają się własnością szkoły.

          1. Konkurs literacki „Wiersz o Szkole”

          Każdy uczestnik przygotowuje 1 wiersz tematycznie związany z naszą szkołą i przekazuje wychowawcom  (lub składa w sekretariacie szkoły) do dnia 20.05.2015r.

          Konkurs obejmuje 4 kategorie wiekowe: klasy I, klasy II-III, klasy IV – VI oraz absolwenci i rodzice.

          Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród nastąpi 14.06.2014 r.    

           

            E.Królikowska 

      •   ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA
        •   ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

          4 maja 2015 r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Święta Konstytucji 3 maja. Uczniowie z klasy VI zaprezentowali  tło historyczne uchwalenia pierwszej w Europie, a drugiej na świecie ustawy zasadniczej z 3 maja 1791 r. i wyjaśnili, dlaczego rocznica uchwalenia Konstytucji, to nadal tak ważny dla Polski dzień. Była to lekcja historii, która przybliżyła wydarzenia z końca XVIII wieku, treści zawarte w Konstytucji i jej znaczenie dla upadającego państwa polskiego. Uczniowie przypomnieli też o Święcie Flagi i obowiązku okazywania szacunku dla symboli narodowych.

      • Żywa flaga
        • Żywa flaga

          Na mocy ustawy z 20 kwietnia 2004 roku  2 maja obchodzone jest w Polsce Święto Flagi. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy obsługi postanowili uczcić to święto w wyjątkowy sposób. 30 kwietnia wszyscy ubrali się w barwy narodowe i wykonali pamiątkowe zdjęcia, a młodsi uczniowie przygotowywali flagi.Była to prawdziwa lekcja patriotyzmu.

      • Baltie 2015 - etap wojewódzki
        • Baltie 2015 - etap wojewódzki

          28 kwietnia 2015 roku uczeń kl. 6 a pod opieką rodzica i nauczyciela zajęć komputerowych pojechał do Publicznego Gimnazjum nr 1 imieniem Jana Pawła II w Ząbkach na etap wojewódzki Międzynarodowego Konkursu Programistycznego Baltie 2015, który odbywał się w dwóch placówkach w województwie mazowieckim. Było to niezwykłe wydarzenie, bo po raz pierwszy nasza szkoła uczestniczyła w tym konkursie. BALTIE to język programistyczny, narzędzie do nauki programowania z udziałem czarodzieja o nazwie Baltie. Każdy zawodnik samodzielnie pracował on-line.Test trwał 120 minut i należało się zmierzyć z 8 zadaniami, co nie było łatwe dla wszystkich uczestników. Mateusz ostatecznie zajął 23 miejsce. Jest to bardzo dobry wynik, gdyż było najwięcej konkurentów z jego kategorii. Po uciążliwych zmaganiach na uczniów czekała niespodzianka. Specjalnie na konkurs przyjechał z Czech twórca Baltiego - Bohumír Soukup. Każdy uczestnik otrzymał z rąk programisty pamiątkę udziału w konkursie. Na koniec wszyscy obecni zrobili sobie zdjęcie z autorem Baltiego.

          Szczególne podziękowania p. Marcie Archita - organizatorowi Placówki Konkursowej  
          za miłe przyjęcie i organizację etapu wojewódzkiego

      • Wycieczka do Warszawy i Wilanowa
        • Wycieczka do Warszawy i Wilanowa

          28 kwietnia 2015r. uczniowie z klas IV- VI w ramach lekcji plastyki udali się na wycieczkę do Warszawy. Zwiedzanie rozpoczęło się od spaceru po Starym Mieście. Trasę wyznaczały miejsca z poznanych na języku polskim legend. Dzieci odwiedziły zabytkowy dzwon przy katedrze i próbowały obudzić księcia zaklętego w niedźwiedzia, zwróciły uwagę na bazyliszka przy jednej z kamieniczek i podziwiały Warszawską Syrenkę. Następnie kamiennymi schodkami zeszły nad Wisłę, a stamtąd przez barbakan do uroczych nowoczesnych fontann. Potem uczniowie zwiedzili ekspozycję na powietrzu w Muzeum Wojska Polskiego i wzięli udział w lekcji w Muzeum Narodowym. Stamtąd pojechali do Wilanowa. Tutaj obejrzeli przepiękny pałac i ogród oraz wzięli udział w kolejnej lekcji, która przybliżyła im historię Polski i wiadomości z zakresu plastyki. 
                           

          E. Kopko, M. Kwiecińska, U. Powierza, H. Zdunek

    • Kontakty

      • MGR URSZULA GAŁECKA
      • 29 742-45-14
      • Lucynów, ul. Szkolna 12, 07-201 Wyszków Poland
      • czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 - 15.30 Sekretarz: Monika Augustynik
      • Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Lucynowie
  • Galeria zdjęć

      brak danych